Prologis ogłasza zawarcie ostatecznej umowy sprzedaży Parku Bucharest A1

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował dziś o podpisaniu ostatecznej umowy sprzedaży Prologis Park Bucharest A1 w Rumunii firmie CTP. Transakcja podlega zwyczajowo przyjętym warunkom finalizacji.

Kompleks dystrybucyjny powstał w latach 2007-2008 i składa się z czterech obiektów klasy A o łącznej powierzchni 107 770 metrów kwadratowych z możliwością dalszej rozbudowy. Każdy z budynków uzyskał Świadectwo Charakterystyki Energetycznej klasy „A”. Park położony jest na terenie 36,4 hektara, przy autostradzie Bukareszt-Pitești – głównym szlaku komunikacyjnym łączącym wschodnią i zachodnią część Rumunii, około 23 kilometrów na zachód od centrum Bukaresztu. Jest to jedyny park wybudowany przez Prologis w Rumunii.

„Transakcja ta jest kontynuacją strategii Prologis, polegającej na rozwijaniu naszego portfolio na globalnych rynkach i wraz z jej finalizacją wycofamy się z Rumunii” – powiedział Ben Bannatyne, Prologis Managing Director na Europę Środkowo-Wschodnią.

„Firma CTP skupia się na rynkach środkowoeuropejskich. W ostatnim czasie zwiększyliśmy liczbę projektów w Rumunii, przede wszystkim w celu dostosowania oferty do potrzeb dotychczasowych klientów. CTP buduje nieruchomości dystrybucyjne dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Pod koniec roku nasze portfolio będzie obejmowało trzy miliony metrów kwadratowych powierzchni magazynowej” – powiedział Remon Vos, Chief Executive Officer CTP.

Prologis reprezentowała międzynarodowa agencja doradcza JJL. Działając aktywnie w pięciu krajach w CEE z portfolio 4,3 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 30 czerwca 2015 r.).

fot. materiały prasowe