Property Journal na Expo Real 2012

Międzynarodowe Targi EXPO REAL i Targi MIPIM w Cannes to dwie najważniejsze imprezy inwestycyjne B2B na świecie. Expo Real cieszy się coraz większym zainteresowaniem branży nieruchomości. Targi te objęte są systemem rejestracji i przeznaczone wyłącznie dla specjalistów z branży inwestycji, deweloperstwa i ekonomii.

W Monachium, stolicy niemieckiej Bawarii, w dniach 8-10 października br. po raz 15-sty wystawiło się blisko 1700 wystawców z ponad 30 krajów. Największą ich część stanowią wystawcy z Niemiec, Włoch, Austrii, Polski oraz Rosji. Na tym ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli WGN. W tym roku przestrzeń targowa obejmuje aż 6 hal wystawienniczych, co łącznie dało ponad 64 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej, na której swoje oferty prezentują: inwestorzy, architekci, prawnicy, deweloperzy, konsultanci, agenci oraz sektor bankowy.

Targom tradycyjnie towarzyszy rozbudowana konferencja, tym razem podzielona na pięć paneli dyskusyjnych, podczas których ponad 400-stu wykładowców podzieliło się swoimi doświadczeniami na temat aktualnych trendów i kierunków rozwoju rynku. Dzięki stabilnej sytuacji gospodarczej, a także zaufaniu do polskiej waluty i deklaracji przyjęcia docelowo euro, systematycznie rośnie zainteresowanie zagranicznych inwestorów polskim rynkiem. Powiększający się rynek inwestycyjny przyczynia się do wzrostu cen, zwłaszcza w sektorze nieruchomości komercyjnych. Jak podkreślają inwestorzy na Expo Real „dodatni wzrost PKB, stabilna gospodarka i niska inflacja tworzą dobry klimat do inwestowania w Polsce”.

Na targach prezentowane było również specjalne wydanie Property Journal.

Alicja Dębiec, Property Journal

Translate »