Property Journal na Międzynarodowych Targach Expo Real 2016 r

Targi Nieruchomości i Inwestycji Expo Real odbywają się co roku, w październiku w stolicy Bawarii, Monachium. Jak zawsze nie zabrakło tam również Property Journal.

W tegorocznej edycji targów uczestniczyło 39 tysięcy osób z 77 krajów. To o prawie 2 procent więcej uczestników, niż w ubiegłym roku. W pierwszej dziesiątce najchętniej odwiedzanych pod kątem inwestycyjnym krajów znalazły się: Wielka Brytania, Holandia, Austria, Szwajcaria, Polska, Francja, Czechy, USA, Luksemburg oraz Hiszpania.

Jednym z ważniejszych, poruszanych na targach tematów był popyt na tanie mieszkania. Ten segment nieruchomości nie schodzi w ostatnim czasie ze świecznika. Mówiono o potrzebie zapewnienia większej ilości tanich mieszkań zarówno ze strony państw, jak również prywatnych inwestorów. Popyt na tanią mieszkaniówkę stale rośnie i należy sprostać tej sytuacji.

Gorącym tematem były również atrakcyjne cenowo mieszkania na wynajem, których coraz częściej poszukują najemcy. Dla coraz większej liczby osób cena staje się najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, gdzie wynajmą mieszkanie.

Ponadto podczas paneli dyskusyjnych poruszano kwestię innowacyjnej ekonomii, inwestycji komercyjnych oraz omawiano i prezentowano nowoczesne technologie coraz bardziej wszechobecne na rynku.

Targi Expo Real 2016 okazały się być kolejnym sukcesem i potwierdziły, że to największe i najlepiej zorganizowane wydarzenie poświęcone tematyce nieruchomości – w jednym miejscu i czasie potrafi skupić przedstawicieli rynków nieruchomości, ekonomii i finansów. centrum Warszawy startuje budowa nowoczesnego obiektu biurowego – Nowogrodzka Square. Inwestor, Yareal Polska przy okazji realizacji tego projektu współpracuje z firmą RD bud, której już nie po raz pierwszy powierzył rolę Generalnego Wykonawcy.

Biurowiec wyrośnie w samym centrum stolicy, zamykając spójnie pierzeję Alei Jerozolimskich. Wraz z jego oddaniem do użytku w pierwszym kwartale 2018 roku, stołeczny rynek nieruchomości wzbogaci się o 11 tys. m kw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 7 piętrach oraz 500 m kw. przestrzeni handlowo-usługowej na parterze.  Projekt architektoniczny jest dziełem pracowni HRA Architekci.

fot. archiwum PGN