Prywatny basen na dachu, obserwatorium i pole golfowe

Między ulicą Wioślarską a Solec w Warszawie zniknęła stojąca tam dotychczas stara kamienica, w której mieścił się znany stołeczny klub „1500 m do wynajęcia”. W jej miejscu spółka Sawa Apartments wybuduje apartamentowiec z prywatnym basenem na dachu, ścianką wspinaczkową, polem golfowym i obserwatorium astronomicznym z podglądem słońca i księżyca. Wczoraj wmurowano kamień pod inwestycję.

Solec Residence elawacja (Medium)

– Wielu klientów, pytających o Solec Residence, ma dość mieszkania w domach i rezydencjach pod miastem. Mówią wprost, że tracą zbyt wiele czasu na codzienne dojazdy i szukają alternatywy w postaci ponad 100-metrowych apartamentów w centrum – mówił podczas wmurowania kamienia Marian Okręglicki, prezes spółki Sawa Apartments, inwestora obiektu.

Solec Residence Wmurowanie_2 (Medium)

Inwestycja realizowana jest od lutego 2015 roku, ale z uwagi na wcześniejsze prace rozbiórkowe na terenie budowy, symboliczne wmurowanie kamienia nastąpiło teraz. W czerwcu generalny wykonawca – firma KARMAR – ma wg harmonogramu przystąpić do prac ziemnych, przygotowując fundament i 2 podziemne kondygnacje na parking pod apartamentowcem. Podczas uroczystości, oprócz prezesa Sawy, akt erekcyjny podpisali także: w imieniu generalnego wykonawcy – KARMAR, Włodzimierz Bogiel, w imieniu projektantów z firmy Apar Projekt, Marek Szumielewicz, w imieniu Kościoła ksiądz z pobliskiej parafii Zbigniew Porzeziński oraz w imieniu Polskiego Związku Firm Deweloperskich – Rafał Kus. Akt złożono w specjalnie przygotowanej kapsule, a następnie umieszczono w tymczasowej niecce. Docelowo kapsuła zostanie wmurowana w płycie dennej apartamentowca.

Basen Solec Residence (Medium)

W obiekcie inwestor zaplanował liczne udogodnienia dla przyszłych nabywców. – W naszej inwestycji działać będzie dla mieszkańców klub fitness ze ścianką wspinaczkową na wysokość dwóch kondygnacji, VIP Club z bezpośrednim dostępem do pola golfowego na zielonym dachu, a mieszkańcy i ich goście będą mogli skorzystać z całorocznego obserwatorium, z detalicznym podglądem słońca i księżyca – wymieniał Marian Okręglicki. Dodatkowo powstanie tu także fontanna z zielonym patio, a nad wygodą mieszkańców czuwać będzie opieka concierge. Całość będzie chroniona i monitorowana.

Ceny uzależnione są od metraży i kondygnacji. Oferta rozpoczyna się od 9 800 zł do 14 500 zł za mkw. – w zależności od umiejscowienia lokalu, kondygnacji czy widoku z okna – m.in. na Wisłę i Stadion Narodowy. Penthouse’y, apartamenty dwupoziomowe oraz apartamenty z prywatnymi tarasami lub basenami na dachu podlegają indywidualnym negocjacjom ceny. Według projektu powstać ma tutaj 113 apartamentów, jednak z uwagi na możliwość łączenia, ich ostateczna liczba może być inna. Zaprojektowaliśmy apartamenty modułowe 60-80 metrowe, znajdujące się obok siebie lub nad sobą, w taki sposób, by móc je łączyć w większe powierzchnie w ramach jednego apartamentu. Dzięki temu można kupić na przykład mieszkanie dwupiętrowe z widokiem na 3 strony świata – powiedział prezes Sawy.

fot.  materiały prasowe