RD bud uczcił 20-lecie działalności

W czwartek, 12 października 2017 r. Reduta Banku Polskiego w Warszawie dosłownie pękała w szwach, a to wszystko za sprawą gości, którzy tłumnie przybyli, by wspólnie z firmą RD bud świętować 20. urodziny jej działalności.

Zarząd, pracownicy, przedstawiciele spółki-matki i najbliżsi przyjaciele firmy – inwestorzy, architekci, podwykonawcy, wspierane instytucje oraz media. Blisko 350 osób wzięło udział w uroczystości zorganizowanej z okazji okrągłego Jubileuszu spółki RD bud, która już od 1997 r. buduje naszą przestrzeń życiową. Rozbudowa CH Riviera w Gdyni, modernizacja wybranych stref CH Arkadia w Warszawie, markety Castorama w wielu Polskich miastach, renowacja Grand Hotelu w Sopocie, hotele B&B w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, pierwszy etap parku biurowego Neopark w Warszawie, Fabryka Royal Canin w Niepołomiach, osiedle MY BEMOWO w Warszawie czy Kurkowa 14 we Wrocławiu – to tylko wybrane z ponad 100 zrealizowanych inwestycji w portfolio spółki z Grupy Rabot Dutilleul.

Wyjątkowe chwile wymagają wyjątkowej oprawy i taka też towarzyszyła obchodom 20-lecia istnienia RD bud. Sceneria nawiązująca do działalności firmy, dodatkowo podkreślana przez klimatyczne wnętrza Reduty Banku Polskiego, wprowadzała w zachwyt tłumnie przybyłych gości, w jednej chwili przenosząc ich w miejsce, w którym Jubilat czuje się najlepiej – na plac budowy. Galę poprowadziła aktorka, Elizabeth Duda.

Godzina „zero” wybiła o 20-tej. Po efektownym „odcięciu” kurtyny imitującej siatkę rusztowaniową – na scenie pojawiła się grupa MultiVisual, dając niezwykły pokaz logo show z wykorzystaniem światła. Jak się później okazało, był to zaledwie przedsmak tego, co czekało na gości tego wieczoru.

– 20 lat to piękny wiek – ma się mnóstwo planów, zapasy pozytywnej energii, z entuzjazmem zdobywa się kolejne doświadczenia, sukcesywnie dopełniając już całkiem okazały bagaż życiowych wspomnień. Ach.. 20 lat… Szanowni Państwo, tak się szczęśliwie składa, że jest wśród nas pewien 20-sto latek i to z jego przyczyny możemy się dzisiaj spotkać w tak niezwykłym gronie – rozpoczęła oficjalną część wieczoru Elizabeth Duda.

Zaraz potem oddała głos prawowitemu gospodarzowi wieczoru – dyrektorowi generalnemu firmy RD bud – Ericowi Agnello, który podziękował akcjonariuszom, pracownikom i klientom za dotychczasową współpracę. Chwilę później goście z zaciekawieniem oglądali film ukazujący historię 20 lat obecności firmy RD bud na polskiej scenie budowlanej, nagradzając oklaskami jej dotychczasowe osiągnięcia.

W kolejnym akcie głos zabrał Prezes Grupy Rabot Dutilleul – François Dutilleul, gratulując polskiemu oddziałowi dotychczasowych wyników i życząc mu kolejnych sukcesów. Swoją przysłowiową cegiełkę dołożyli także najbliżsi przyjaciele firmy, którzy za pośrednictwem specjalnie przygotowanego materiału video-niespodzianki opowiadali o dotychczasowej współpracy z firmą RD bud, życząc Ericowi Agnello i jego zespołowi co najmniej kolejnych 20 lat. W ten sposób podczas Gali głos zabrali przedstawiciele B&B Hotels, B&B Hotels Polska, B&B Hotels Gmbh, BatiPlus Polska, Castorama Polska, Yareal Polska, Nexity Polska, Petit Forestier, PGOM, Royal Canin, a także wspieranych przez RD bud instytucji: Fundacji Spełnionych Marzeń, Fundacji Entraide oraz uczelni – Politechniki Warszawskiej. Na sali po raz kolejny rozbrzmiały żywiołowe brawa. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Nie kryjąc zaskoczenia oraz wzruszenia Eric Agnello podziękował za prezent, a że chwila była wyjątkowa, uwieczniono ją na wspólnym selfie wykonanym przez samego gospodarza wieczoru. Swoje „pięć minut” otrzymali też fotoreporterzy.

Część oficjalną zakończył futurystyczny spektakl grupy MultiVisual z wykorzystaniem efektów świetlnych oraz nowoczesnej technologii laserowej. Rewelacyjna gra światłem wprowadziła widzów w klimat z pogranicza Matrixa i Gwiezdnych Wojen.

Po strawie dla ducha, przyszedł czas na coś dla ciała – wyśmienitą kolację serwowaną w formie stołu szwedzkiego. Po przerwie sygnał do rozpoczęcia drugiej części wieczoru dały swoim energetycznym występem wokalistki zespołu Girls on Fire, które pod scenę dowiezione zostały w wózkach transportowych prowadzonych przez grupę mimów.

Po wysłuchaniu koncertu nikt z obecnych nie miał już żadnych wątpliwości, skąd wzięła się nazwa tego kobiecego girlsbandu. „Ja mam dwadzieścia lat, ty masz dwadzieścia lat, a wkoło plac budowy. Dziś nie potrzeba więcej nam do szczęścia, chyba już nic…” – niecodzienne wykonanie piosenki z repertuaru Macieja Kossowskiego do czerwoności rozgrzało historyczne mury Reduty Banku Polskiego.

Punktem kulminacyjnym uroczystości był jubileuszowy tort, wprowadzony na salę „w towarzystwie” konfetti. Pierwszego cięcia dokonał nie kto inny, jak sam gospodarz wieczoru – dyrektor generalny RD bud, Eric Agnello, a narzędziem które mu do tego posłużyło była… kielnia. Później impreza przeniosła się już na parkiet. Do późnych godzin nocnych goście bawili się przy rytmach serwowanych przez  DJ-a Miki. Dopracowana w każdym detalu oprawa wydarzenia zaowocowała tym, że goście opuszczali Redutę Banku Polskiego w znakomitych nastrojach, a czwartkowy wieczór, choć październikowy, z powodzeniem mógł być zaliczony do jednego z najcieplejszych w 2017 roku.

fot. materiały prasowe