Relaks w barwach natury

Kolejną propozycję aranżacji luksusowej przestrzeni przedstawili projektanci z Soul Interiors, na przykładzie apartamentu 442. w warszawskiej ZŁOTEJ 44.

Wizualizacja apartamentu, autorstwa Diany Michalskiej, łączy naturalne barwy ziemi i szlachetne materiały. Architektka zdecydowała się na połączenie salonu z sypialnią za sprawą przesuwnych drzwi, co w rezultacie optycznie powiększyło apartament. Zastosowanie takiego rozwiązania poszerzyło miejsce do przechowywania oraz umożliwiło zaaranżowanie stylowego zakątka do pracy, który mógłby pełnić także funkcję toaletki. W strefie sypialni zaproponowano miękką wykładzinę, kontrastującą z parkietem.

Sercem salonu jest sofa Redondo, która swoim kształtem przykuwa na myśl wizerunek klasycznych amerykańskich aut z lat 60., podobnie jak fotel z tej samej kolekcji. W aneksie kuchennym o powierzchni 7,2 mkw zastosowane zostały ponadczasowe materiały wykończeniowe, jak naturalne kamienie, drewno i skóra, uzupełnione mosiężnymi wstawkami. Ważnym elementem wystroju są grafitowe lustra, które wzmacniają wrażenie większej przestrzeni, oraz dekoracyjne oświetlenie dodające wnętrzu blasku.

fot. materiały prasowe