RISE.PL w Galileo w Krakowie

Rise.pl, polski operator przestrzeni coworkingowych i biur serwisowanych, wynajął 1450 mkw. powierzchni biurowej w budynku Galileo w Krakowie. Firma Savills, jako agent wyłączny budynku, w transakcji najmu reprezentował jego właściciela, firmę GTC. Rise.pl obecny jest w czterech polskich miastach: Warszawie, Rzeszowie, Katowicach i Krakowie, a także w Czechach. Firma istnieje na rynku od 2003 roku.

– W ostatnich miesiącach obserwujemy dynamiczny rozwój sektora elastycznych miejsc pracy. Obecność operatora tego rodzaju powierzchni pozwoli obecnym najemcom budynku m.in. korzystać z możliwości wynajmu biura serwisowanego na krótki okres, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku potrzeby szybkiego uruchomienia dodatkowego projektu” – mówi Dariusz Karwański z firmy Savills, reprezentującej właściciela budynku, firmę GTC.

Zgodnie z raportem firmy Savills „Elastyczne miejsca pracy w Polsce” Kraków jest drugim co do wielkości rynkiem przestrzeni coworkingowych i biur serwisowanych w Polsce, dysponującym blisko 15 000 mkw. elastycznej powierzchni biurowej w 25 lokalizacjach. Galileo wraz z budynkami Edison, Pascal i Newton jest częścią kompleksu biurowego, którego deweloperem i właścicielem jest firma GTC.

fot. Galileo Kraków / materiały prasowe