Rośnie portfolio SEGRO w Czechach

Firma SEGRO sfinalizowała zakup budynku magazynowego o powierzchni 11 800 mkw. od firmy Damco Czech Republic, wchodzącej w skład międzynarodowej grupy Maersk, za kwotę 8,4 mln Eur. Obiekt jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie SEGRO Logistics Park Prague.

Przedmiotowa transakcja jest kolejnym zakupem dokonanym w ciągu ostatniego roku, który powiększa powierzchnię SEGRO Logistics Park Prague. W drugiej połowie ubiegłego roku, w imieniu SEGRO European Logistics Partnership, SEGRO nabyło dwa budynki magazynowe o łącznej powierzchni 21 800 mkw. W efekcie portfel nieruchomości zarządzanych przez SEGRO na terenie Republiki Czeskiej wynosi obecnie prawie 120 000 mkw. Podczas transakcji SEGRO było reprezentowane przez firmę JLL.

SEGRO Logistics Park Prague zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej R6, niedaleko obwodnicy miasta, która zapewnia wygodne połączenie z drogą D5 (Praga-Pilzno) oraz trasą D1 (Praga-Ostrava). Inwestycja znajduje się w odległości 12 km od centrum Pragi, a także w sąsiedztwie lotniska w Pradze. Obecnie wszystkie magazyny na terenie kompleksu są wynajęte, jednak jego potencjał rozwojowy obejmuje dalsze 150 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Budynek jest w pełni wynajęty duńskiej firmie farmaceutycznej Orifarm Group, która jest jednym z największych dostawców importu równoległego farmaceutyków na terenie Europy, a także na rynkach skandynawskich.

fot. SEGRO Prague / materiały prasowe