Rozpoczęto budowę II fazy Gdański Business Center

Firma HB Reavis rozpoczyna realizację II fazy inwestycji Gdański Business Center w Warszawie. Powstaną dwa budynki oferujące łącznie ponad 50 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. Jest to jedna z największych inwestycji biurowych realizowanych obecnie w tej części miasta.

W skład kompleksu Gdański Business Center II wejdą dwa budynki biurowe liczące od siedmiu do dziewięciu kondygnacji. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi wyznaczonymi przez nowy standard energetyczny budynków, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017r. HB Reavis planuje uzyskać dla inwestycji certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Za projekt architektoniczny II fazy kompleksu Gdański Business Center odpowiada polska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Przy planowaniu obiektu architekci zastosowali nowoczesne rozwiązania zapewniające możliwość elastycznej aranżacji powierzchni zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem najemców. Parter budynków zostanie przeznaczony na restauracje, kawiarnie oraz sklepy, dzięki czemu kompleks będzie tętnił życiem także po godzinach pracy biur.

Planowany termin oddania do użytku wszystkich budynków wchodzących w skład II fazy kompleksu to pierwszy kwartał 2016 roku. Całkowita powierzchnia najmu inwestycji (łącznie I i II faza) wyniesie ponad 98 tys. mkw.

Budowa Gdański Business Center rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku. Pierwszy etap projektu został oddany do użytku w czerwcu 2014r. Składa się on z dwóch budynków – szesnastopiętrowego budynku A oraz ośmiopiętrowego budynku B. Oba obiekty zostały zaprojektowane przez firmę E&L Architects.

fot. materiały prasowe

Translate »