Rozpoczyna się sprzedaż IV etapu Jaśminowego Mokotowa

Ruszyła sprzedaż IV etapu osiedla Jaśminowy Mokotów w Warszawie. To wyjątkowe miejsce wyróżniające się niską zabudową, piękną architekturą i obfitością terenów zielonych. Nowy etap to 83 mieszkania o powierzchniach od 25 do 127 m kw. i 3 lokale usługowe, znajdujące się w 6 dwupiętrowych budynkach. Projekt powstał w pracowni architektonicznej BBGK Architekci. Nad jakością wykonania inwestycji czuwa grupa Skanska – deweloper i generalny wykonawca.

– Kolejny etap naszej cenionej inwestycji mieszkaniowej to idealne miejsce dla tych, którzy chcą znaleźć odprężenie od zgiełku miasta. Osiedle Jaśminowy Mokotów położone jest w rejonie Skarpy Warszawskiej. Okolica ta jest wyjątkowym miejscem w Warszawie. Mieszkanie tutaj to gwarancja bliskości natury, najwyższej jakości i spokoju, który zapewnia kameralny charakter inwestycji, będącej częścią nowo powstającej dzielnicy-ogrodu – mówi Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska.

Mieszkania, tak jak w poprzednich etapach, są wysokie – mają ok. 2,8 m. Duże drewniane okna, w części mieszkań dzięki dodatkowym naświetlom mające wysokość od podłogi do sufitu, wpuszczać będą do wnętrz jeszcze więcej naturalnego światła. W wielu apartamentach znalazło się miejsce na przestronne, wentylowane garderoby, a w łazienkach przewidziano możliwość podłączenia ogrzewania podłogowego, co jest bardzo cenione przez klientów.

Mieszkania zostaną także wyposażone w system Appartme by Skanska, który pozwala obniżyć koszty utrzymania. To system automatyki mieszkaniowej, który w podstawowym modelu umożliwia szybkie wyłączenie oświetlenia i zasilania gniazd elektrycznych w całym mieszkaniu (z wyjątkiem tych, do których podłączona jest lodówka czy router internetowy) oraz ogrzewania. Dzięki temu mieszkańcy w wygodny sposób mogą zmniejszyć ogrzewanie przy wychodzeniu z domu lub odłączyć zapomniane ładowarki do urządzeń elektronicznych.

Deweloper konsekwentnie realizuje zobowiązanie środowiskowe Grupy Skanska – dąży do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 50% do roku 2030 oraz o osiągnięciu w tym zakresie neutralności w 2045 roku. Dlatego dla Skanska tak istotne są certyfikacje środowiskowe w systemie BREEAM – czwarty etap Jaśminowego Mokotowa również zostanie objęty tą uznaną na całym świecie certyfikacją.

Co ciekawe, budowa nowej inwestycji będzie zasilana energią ze źródeł odnawialnych. Warto wspomnieć, że Jaśminowy Mokotów był pierwszą budową w Warszawie zasilaną wyłącznie energią z odnawialnych źródeł.

Jaśminowy Mokotów doceniają nie tylko jego mieszkańcy, ale także środowisko branżowe. Osiedle otrzymało nagrodę „Twórcy Przestrzeni” za zrównoważone budownictwo, wyróżnienie „Listki CSR Polityki” za realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, certyfikat “Home Zone” za jakość i niezawodność. Drugi etap znalazł się również w top 3 najlepszych warszawskich osiedli w konkursie po Nagrodę Architektoniczną m.st. Warszawy, w top 10 najlepszych osiedli w Polsce w rankingu jednego z najpopularniejszych tygodników opinii. Na zielone rozwiązania, które wprowadzono na Jaśminowym Mokotowie uwagę zwróciła również kapituła konkursu „Zielone Orły”. Za wyjątkowe osiągnięcia uznała fakt, że Skanska, jako pierwszy deweloper i generalny wykonawca w stolicy, zasilała budowę osiedla energią odnawialną, zapobiegając tym samym emisji blisko 1 300 ton dwutlenku węgla do atmosfery.

fot. materiały prasowe