Rusza budowa II etapu osiedla Primo w Łodzi

W styczniu 2019 r., firma Profbud rozpoczyna budowę II etapu osiedla Primo w Łodzi. Kolejna część inwestycji nawiąże do tradycyjnej śródmiejskiej zabudowy, łącząc w sobie elementy nowoczesnego designu. Deweloper do 2020 r., planuje realizacje kolejnych, 208 komfortowych mieszkań. Za projekt nieruchomości odpowiada pracownia architektoniczna Ja2plus.

Nowe Centrum Łodzi to dynamicznie rozwijający się obszar łódzkiego Śródmieścia. To właśnie na tym terenie powstaje osiedle Primo, które zmienia charakter okolicy, kojarzącej się do tej pory głównie z funkcją biurowo-korporacyjną. Prężnie rozwijające się miasto z bogatym zapleczem zabytków i ofertą kulturalną było dla firmy Profbud motywacją do stworzenia nieruchomości łączącej tradycyjną śródmiejską zabudowę z elementami nowoczesnymi. Z tego względu architekci dużą uwagę poświęcili detalom, starając się oddać klimat Łodzi i jednocześnie zachować jej historyczny charakter.

W II etapie inwestycji powstanie 208 funkcjonalnych mieszkań, o powierzchniach od 31 m2 do 105 m2 i liczbie pokoi od 1 do 5. Zwolennicy  większych przestrzeni będą mieli do dyspozycji usytuowane na najwyższych kondygnacjach apartamenty o ponadstandardowej wysokości 3 metrów. Każde mieszkanie wyposażono w loggię, balkon lub taras.

Termin realizacji II etapu jest przewidziany na III kwartał 2020 roku. Łącznie w obu etapach Profbud planuje oddać do użytku 420 mieszkań.

fot. materiały prasowe