Rusza II etap nadmorskiego osiedla slow life

Rozpoczęła się budowa i sprzedaż II etapu Nowych Kolibek – inwestycji Invest Komfortu położonej przy granicy Gdyni i Sopotu, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

II etap to 84 mieszkania o powierzchni od 46 do 153 metrów kwadratowych i od 2 do 5 pokoi. Domy są dwupiętrowe i zaprojektowane tak, aby współistnieć z otaczającą przyrodą.

Architekt osiedla, arch. Jakub Bladowski z Roark Studio: – Nowe Kolibki to osiedle projektowane w nurcie slow life. To azyl, który pozwala wyciszyć zmysły. Drugi etap inwestycji to pięć budynków, które otaczają leśny placyk skąpany w zieleni, z siedziskami, wodną kaskadą i dyskretnym oświetleniem. Jest to miejsce, w którym można odzyskać spokój i nabrać sił do stawania czoła codziennym wyzwaniom.

Projektant wnętrz, arch. Paweł Szczygieł z Potearchitekci: – Wpisując się w filozofię osiedla oddaną w haśle „Spokój, który daje siłę” postanowiliśmy zaprojektować wnętrza tak, aby mieszkańcy mogli przenieść go do swojego życia. Zależało nam, by bezpośrednia korelacja z wnętrzami dała im niezbędną siłę do stawiania czoła wyzwaniom codzienności. Siłę płynącą z natury, lasu, morza. Nawiązaliśmy do jasnych, nowoczesnych brył budynków. Chcieliśmy, aby ich elegancję i prostotę dopełniły proste, nowoczesne wnętrza, pozwalające na zwolnienie tempa i wyciszenie. 

Projekt  zieleni – arch. Aldona Pieszczek, RS AK Architektura krajobrazu: – Niewątpliwie ogromnym atutem jest zarówno bezpośredni styk z lasem, bliskość morza (jedyne 800m) jak i łatwy dostęp do wszelkich udogodnień jakie daje nam miasto. Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego okalające Osiedle są ważnym punktem odniesienia podczas kreowania przestrzeni wewnątrz inwestycji. Ze względu na umiejscowienie inwestycji na znacznym spadku terenu, obligatoryjne było wprowadzenie w zagospodarowaniu znacznych ilości skarp i murków oporowych. Skarpy obsadzone zostały znaczną ilością zmiennej sezonowo, różnorodnej zieleni (krzewy, trawy ozdobne, grupy drzew). W obrębie drugiego etapu inwestycji pojawią się dwie istotne dla całego założenia przestrzenie: plac przy kaskadzie wodnej i leśna polana rekreacyjna u zbiegu głównych osi kompozycyjnych całej inwestycji.

Fot. Nowe Kolibki – I etap

Nowe Kolibki proponują też części wspólne, do których należą m.in. sauna, strefa fitness i sala klubowa. Osiedle jest zamknięte i monitorowane, a ruch samochodów sprowadzony do podziemnej hali garażowej. Zakończenie budowy planowane jest na koniec II kwartału 2020 roku.

fot. materiały prasowe