Santorini – uniwersalna kostka brukowa

O wysokiej estetyce nawierzchni oraz dopasowaniu do architektury i otoczenia decydują uniwersalne cechy – prostota formy, detale wykończenia powierzchni oraz dostępne odcienie i barwy. Rodzina kostek brukowych Santorini firmy Buszrem spełnia wszystkie te wymagania. Dzięki temu można ją z powodzeniem stosować tak przy architekturze nowoczesnej, jak i tradycyjnej. Ponadto 10 dostępnych odcieni i barw pozwala dopasować ją nie tylko do otoczenia, ale również do indywidualnych gustów użytkowników.

Rodzinę Santorini tworzy 7 prostokątnych elementów. Taki zestaw pozwala na szybkie i precyzyjne układnie nawierzchni nie tylko na dużych, otwartych przestrzeniach, ale również na wąskich ścieżkach, alejkach czy tarasie. Technologia produkcji gwarantuje minimalną nasiąkliwość i odporność na działanie niskich temperatur.

santorini kostka czerwona (Large)

Wszechstronność zastosowań kostki została osiągnięta nie tylko dzięki prostej formie. Santorini ma dwa rodzaje wykończenia powierzchni (gładka lub płukana z fakturą przełomu skalnego). Ale przede wszystkim zwraca uwagę bogatą paletą kolorów. Tu dostępnych możliwości jest najwięcej. Naturalne barwy skalne odzwierciedla zestaw barw nazwany „skalny urok”. Jest to jasny i ciemny granit. Z kolei grupa barw „kolory ziemi” to przyjemne dla oka mieszanki kolorów o różnych odcieniach – melanż muszlowy, piaskowy, wulkaniczny lub rubinowy. Ostatni zestaw gustownych brązów to „kostki czekolady” – biała, mleczna i gorzka. W tej grupie kruszywo nadające kostce charakterystyczną barwę pochodzi z włoskich dolomitów. W każdej wersji nawierzchnia z kostki Santorini zwraca uwagę stonowaną elegancją i nadaje otoczeniu ekskluzywnego charakteru.

fot. Buszrem

 

Translate »