SEGRO rozwija się w Czechach

Czechy to drugi po Polsce rynek w regionie CEE, na którym SEGRO stale umacnia swoją pozycję. Deweloper przedłużył umowę z jednym z pierwszych najemców SEGRO Logistics Park Prague – firmą Kuehne + Nagel Group. W ostatnim czasie SEGRO sfinalizowało również zakup budynku magazynowego o powierzchni 11 800 mkw. od firmy Damco Czech Republic, a także rozpoczęło budowę spekulacyjną obiektu o powierzchni 8 000 mkw.

Firma K+N była pierwszym najemcą w SEGRO Logistics Park Prague. Ich działalność na terenie kompleksu rozpoczęła się w lutym 2007 roku, obecnie została przedłużona na okres kolejnych 5 lat. Grupa zajmuje powierzchnię 16 500 mkw. i jest największym najemcą w parku. Podczas aktywności klienta magazyn był dostosowywany do potrzeb działalności firmy. Część pomieszczeń została przeznaczona na specjalne chłodziarki do przechowywania farmaceutyków, inna do magazynowania tuszy do tonerów, pozostała powierzchnia służy do przechowywania pozostałych produktów, których logistyką zajmuje się K+N. Grupa została założona w 1890 roku w Niemczech i w ciągu ponad 100 lat stała się jednym z wiodących na świecie dostawców usług logistycznych.

Realizując strategię rozbudowy portfolio w kluczowych lokalizacjach Europy Centralnej, we wrześniu SEGRO zakupiło obiekt o powierzchni 11 800 mkw. zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie SEGRO Logistics Park Prague. Budynek odkupiony został od firmy Damco Czech Republic, która wchodzi w skład międzynarodowej grupy Maersk, za kwotę 8,4 mln EUR. W efekcie transakcji portfel nieruchomości zarządzanych przez SEGRO na terenie Republiki Czeskiej wynosi obecnie prawie 120 000 mkw.

Ze względu na wysokie zainteresowanie praskim parkiem ze strony najemców, SEGRO zdecydowało się na rozpoczęcie w ostatnim czasie budowy nowej inwestycji magazynowej obejmującej 8 000 mkw., która realizowana jest bez wcześniejszego zabezpieczenia umową. Prace budowlane nowej fazy SEGRO Logistics Park Prague potrwają do stycznia 2016 roku.

SEGRO Logistics Park Prague zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej R6, niedaleko obwodnicy miasta, która zapewnia wygodne połączenie z drogą D5 (Praga-Pilzno) oraz trasą D1 (Praga-Ostrava). Inwestycja znajduje się w odległości 12 km od centrum Pragi, a także w sąsiedztwie lotniska w Pradze.

fot. materiały prasowe