Silesia Business Park ma nowego właściciela

Kompleks Silesia Business Park zlokalizowany jest w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej w Katowicach. Nieruchomości będące przedmiotem sprzedaży to dwa nowe budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni najmu ponad 24 000 mkw. W wyniku przeprowadzonej transakcji wyłącznym właścicielem całego kompleksu została Grupa ISOC.

Warszawskie biuro kancelarii Hogan Lovells doradzało na rzecz Grupy ISOC przy transakcji nabycia od szwedzkiego inwestora Niam.

Grupa ISOC to filipiński fundusz inwestycyjny w sektorze nieruchomościowym oraz infrastruktury przemysłowej, angażujący się również w projekty telekomunikacyjne, logistyczne oraz z sektora chłodniczego. W 2019 roku Grupa ISOC była nominowana w kategorii Inwestor Roku w konkursie Eurobuild Awards organizowanym przez wydawcę magazynu Eurobuild CEE. Nabycie budynków A i B kompleksu biurowego Silesia Business Park jest kolejną transakcją nieruchomościową Grupy ISOC na polskim rynku.

Counsel Bartosz Clemenz koordynował prace multidyscyplinarnego zespołu Hogan Lovells nadzorowanemu przez Marka Grodka, Partnera kierującego praktyką nieruchomościową w warszawskim biurze Hogan Lovells. W skład zespołu transakcyjnego Hogan Lovells, w zakresie kwestii nieruchomościowych, wchodzili: Adam Nowosielski, Ewa Kraszewska, dr Katarzyna Sulimierska, Paweł Gnaś, Daria Kostewicz oraz Karolina Samocik.

Jest to kolejna znacząca transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce z udziałem kapitału z Azji, przy której doradza kancelaria Hogan Lovells.

fot. materiały prasowe