Skanska i Hashtagalek – bystre oko fotografa sprzyja architekturze

Skanska, deweloper biurowy rynku Europy Środkowo-Wschodniej, nawiązała współpracę z polskim fotografem Aleksandrem Małachowskim, znanym jako Hashtagalek. Współpraca rozpoczęła się w 2020 roku od sesji zdjęciowej pięciu polskich projektów, a jej kontynuacją dwa lata później były fotografie kolejnych siedmiu budynków w Czechach, na Węgrzech i w Rumunii. Jej efektem są zdjęcia biur ukazujące istotę projektów biurowych Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Styl fotografii Hashtagalka charakteryzuje się naciskiem na kształty i kompozycję. Fotograf ma oko do szczegółów i umiejętność pokazywania budynków w niebanalny sposób. Jego styl fotografowania charakteryzuje się czystością linii, symetrią i minimalizmem. Jego prace odzwierciedlają pasję do architektury, którą odkrył podczas swoich pierwszych przechadzek po Warszawie z aparatem w smartfonie.

Podczas współpracy ze Skanska, za pomocą swojego obiektywu Hashtagalek uchwycił wiele charakterystycznych detali zagranicznych projektów biurowych, od świetlika z sześciokątną siatką w projekcie Equilibrium w Bukareszcie po bieżnię na dachu na projekcie Campus 6. W Budapeszcie był pod wrażeniem rozplanowania przestrzeni wokół budynku, w tym ogromnego muralu na budynku Nordic Light. Przykładem funkcjonalnego projektu jest kompleks biurowy Centrum Południe we Wrocławiu z przyciągającą wzrok elewacją. Jego fasada jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również została zaprojektowana w taki sposób, aby ograniczyć hałas dobiegający z ulic miasta.

fot. Nowy Rynek_Poznań

fot. Equilibrum, Bukareszt 

fot. Campus 6,  Bukareszt

fot. Nordic Light

fot. Centrum Południe, Wrocław

 

fot. materiały prasowe

Translate »