Skanska sprzedaje Dominikański we Wrocławiu

Skanska Property Poland sprzedaje swoją czwartą inwestycję we Wrocławiu – Dominikański. Budynek biurowy o największej powierzchni z obecnie realizowanych przez firmę przejdzie w ręce Union Investment.

Firmy podpisały już umowę dotyczącą przyszłej transakcji. To już druga sprzedaż Skanska w IV kwartale 2014 – kompleks znalazł nabywcę na kilka miesięcy przed ukończeniem budowy. Kupowany, przez zarządzający portfelem nieruchomości fundusz z siedzibą w Hamburgu, kompleks biurowy będzie miał docelowo ponad 40 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu klasy A. Przekazanie kompleksu inwestorowi planowane jest na IV kwartał 2015. Budynek jest już wynajęty w ponad 50%.

– Wrocław był dla nas pierwszym rynkiem poza Warszawą, w który zainwestowaliśmy siedem lat temu. Jego dynamiczny rozwój sprawił, że dziś jest miejscem, w którym mamy największą liczbę projektów. Miasto w roku 2014 odnotowało najwyższy „skok” w górę w prestiżowym rankingu Tholons najlepszych na świecie lokalizacji outsourcingowych. Jest też w pierwszej dziesiątce europejskich miast najatrakcyjniejszych dla inwestycji zagranicznych. Sprzedaż Dominikańskiego funduszowi Union Investment potwierdza rosnącą pozycję Wrocławia, również na rynku międzynarodowym – skomentował Mariusz Krzak ze Skanska Property Poland.

– Dominikański był dla nas naturalnym wyborem inwestycyjnym. Potencjał polskich miast regionalnych jest coraz lepiej rozpoznawany w Europie Środkowo-Wschodniej i jest to także zasługa deweloperów takich jak Skanska Property Poland – powiedział Philipp La Pierre z Union Investment. – W miastach poza Warszawą Union Investment posiada już nieruchomości w Katowicach, Krakowie i Łodzi.

Skanska Property Poland-Dominikanski 2

 

 

 

W transakcji Skanska Property Poland doradzała firma Colliers International. Doradztwo prawne zapewniła deweloperowi kancelaria Dentons.

Wyróżnikiem kompleksu Dominikański jest między innymi połączenie nowoczesności z historią. Na działce zakupionej przez Skanska zachowany został fragment zabudowań zabytkowego Pałacu Oppersdorfów (budynek dawnej wozowni), który po rewitalizacji stanie się integralną częścią kompleksu biurowego. W otwartym na miasto kompleksie znajdzie się również ogólnodostępne patio, a na nim zieleń i przyjazna mała architektura, lokale usługowe i restauracje.

fot. materiały prasowe

 

Translate »