Ślady korka

Droga do wyjątkowych wnętrz prowadzi przez niezwykłe rozwiązania. Korkowe podłogi są z pewnością jednym z nich, gwarantując niepowtarzalne połączenie unikalnych walorów użytkowych z oryginalną urodą naturalnych fornirów. W poszukiwaniu aranżacyjnych pomysłów warto zwrócić szczególną uwagę na nowe wzory podłóg z linii Corkcomfort firmy Wicanders.

Dwa nowe wzory z kolekcji Traces – Tea oraz Spice – bazują na rysunku składającym się z wielu wąskich, równoległych pasów naturalnego korka. Pasy te są umieszczone wzdłuż pojedynczych elementów podłogi, dzięki czemu po jej ułożeniu korkowe linie przebiegają w sposób ciągły przez całą długość lub szerokość pomieszczenia, wizualnie porządkując przestrzeń i potęgując wrażenie wysokiej jakości wykończenia posadzki.

wicanders_corkcomfort_traces_teaPoszczególne wzory odróżniają starannie wybrane przez firmę Wicanders barwy, dzięki którym urodę wyjątkowego rysunku będzie można idealnie dopasować do konkretnego wnętrza. Wzór Tea prezentuje strukturę korka w subtelnym, herbacianym brązie, który doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie modnych delikatnych beży, pasteli oraz szarości.

Miłośnicy mocniejszych odcieni z pewnością zwrócą z kolei uwagę na wzór Spice, ukazujący brąz w nieco ciemniejszym, bardziej intensywnym wydaniu. Wykonana przy jego użyciu podłoga będzie udanie kontrastować z jasnym otoczeniem, wizualnie ocieplając wybrane pomieszczenia swoją klasyczną barwą.

Jak wszystkie podłogi z linii Corkcomfort firmy Wicanders, także nowe wzory z kolekcji Traces oferują użytkownikom nie tylko wspaniałą estetykę, ale również szczególne właściwości użytkowe. Dzięki zastosowaniu korka podłoga gwarantuje wyjątkową izolacyjność termoakustyczną oraz odporność na uderzenia upadających przedmiotów.

Naturalny surowiec zapewnia także jedyne w swoim rodzaju parametry biomechaniczne, przekładające się na znakomity komfort chodzenia, a innowacyjny system CORKLOC® pozwala na szybki i łatwy montaż posadzki. To wszystko powoduje, że podążanie śladami korkowych podłóg z najnowszej kolekcji firmy Wicanders jest doskonałą szansą na odnalezienie idealnego rozwiązania do wymarzonych wnętrz.

fot. Wicanders