Spółka HB Reavis pozyskała środki na realizację Twin City B

Spółka HB Reavis pozyskała od banku Československá Obchodná Banka finansowanie o wartości 43 mln euro na budowę biurowca Twin City B w Bratysławie. Budynek oferuje 22 000 m kw. powierzchni biurowej klasy A i 1000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, z czego już ponad 90% wynajęto w formie pre-let. Termin oddania do użytku zaplanowano na marzec 2016 r.

Twin City B, niemal w całości wynajęty już szwajcarskiej spółce z branży reasekuracyjnej Swiss Re, jest drugim w kolejności z trzech budynków wchodzących w skład pierwszej fazy projektu Twin City. Na przestrzeni bieżącego i przyszłego roku, w wyniku realizacji pierwszego etapu projektu Twin City, rynek zostanie zasilony 65 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej, handlowej i usługowej.

Budynki Twin City zostały zaprojektowane z myślą o uzyskaniu dla nich prestiżowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Excellent, co stanowi unikalne osiągnięcie na słowackim rynku. W praktyce oznacza to, że budynek musi spełniać konkretne wymogi ekologiczne dotyczące m.in. zarządzania nieczystościami, zużycia energii i wody czy oświetlenia powierzchni biurowych. Istotne są również: duży udział zieleni wewnątrz i wokół budynku, a także ogólny komfort pracowników. Spełnienie surowych norm BREEAM to także potwierdzenie obiektywnego, międzynarodowego uznania dla wysokiej klasy budynku.

Projekt Twin City podzielony został na dwanaście etapów, które HB Reavis będzie realizować po kolei. Wynikiem tych prac będzie nowoczesna dzielnica biznesowa stworzona z myślą o równowadze pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Znajdzie się tam m.in. mnóstwo terenów zielonych zaprojektowanych dla relaksu w przerwach od pracy czy duży parking podziemny dla rowerów wraz z szatniami i prysznicami dla rowerzystów.

fot. materiały prasowe