Sprzedaż dwóch budynków biurowych w Warszawie

Fundusz BPT Optima sprzedał dwa budynki ze swojego portfela nieruchomości biurowych w Polsce. Projekty Obrzeżna w Warszawie oraz Baltic Business Center w Gdyni kupił Octava FIZAN, fundusz inwestycyjny, powiązany kapitałowo z notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych spółką z sektora nieruchomości – Octava S.A.

Budynek Obrzeżna, zlokalizowany w dzielnicy Mokotów, ma 9 600 mkw. powierzchni biurowej. Obiekt jest w pełni wynajęty Orange Polska S.A., należącej do globalnej Grupy Orange. Natomiast Baltic Business Center jest zlokalizowany w centrum Gdyni i dysponuje 11 300 mkw. powierzchni biurowej. Wraz ze sfinalizowaniem sprzedaży budynków Obrzeżna i Baltic Business Center, BPT Optima zakończył proces sprzedaży wszystkich posiadanych w Polsce obiektów biurowych, pozostając właścicielem projektu deweloperskiego w centrum Gdańska (Młode Miasto) oraz portfela nieruchomości w krajach basenu Morza Bałtyckiego. Sprzedającemu doradzały w transakcji firmy JLL i Clifford Chance. Kupującego reprezentowała kancelaria Magnusson.

Antanas Anskaitis, BPT Optima skomentował: “Zakończona sukcesem sprzedaż biurowego portfela w Polsce jest przede wszystkim rezultatem skutecznej strategii zarządzania aktywami, wdrożonej dla projektów Baltic Business Center i Obrzeżna w ostatnich trzech latach. Objęła ona przede wszystkim gruntowną renowację budynków, a także przedłużenie umów najmu. W rezultacie, pozwoliło to przygotować i sprzedać stabilny produkt inwestycyjny do właściciela o długim okresie inwestycyjnym”.

fot. budynek Obrzeżna / materiały prasowe