Sprzedaż największego terenu inwestycyjnego w Kielcach

Wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy temu przez Kompanię Piwowarską SA teren obejmuje obszar 78,6 ha. Jest największym zwartym terenem inwestycyjnym w Kielcach, a jego sprzedaż jest jednocześnie największą transakcją na rynku gruntów inwestycyjnych w 2021 roku, pod względem sprzedawanego obszaru.

Działki inwestycyjne składające się na cały obszar są położone w południowej części Kielc, przy ulicy Piotra Ściegiennego. Do 2013 roku na tym terenie działał zakład produkcyjny Browaru Belgia. Teren inwestycyjny jest w całości objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Dominuje przeznaczenie produkcyjne, składy i magazyny, usługi, częściowo dopuszczony jest również handel wielkopowierzchniowy. Na niektórych działkach znajdują się hale magazynowe i produkcyjne. Teren jest skomunikowany wewnętrzną drogą.

Teren po dawnym browarze jest bardzo dobrze zlokalizowany, co bezpośrednio przełożyło się na duże zainteresowanie ze strony potencjalnych kupujących. Planowana w tym miejscu wschodnia obwodnica Kielc, bliskość drogi ekspresowej S7 łączącej Warszawę z Krakowem ułatwia transport towarów i zmniejsza związane z tym koszty. Cieszę się, że Kielce które są jednocześnie moim rodzinnym miastem, znalazły się na radarach dużych inwestorów na rynku nieruchomości” – skomentował Piotr Litwin z Knight Frank, firmy odpowiedzialnej za obsługę procesu sprzedaży terenu.

Jest to teren z dużym potencjałem, a sektor e-comerce oraz zapotrzebowanie na tereny przemysłowe i magazynowe nie zwalnia, napędzając zainteresowanie działkami we wszystkich miastach w Polsce” – dodał Daniel Puchalski z Knight Frank.

fot. archiwum