Standard Life Investments sprzedał portfel obiektów logistycznych w Polsce

Fundusz Select Property Fund firmy Standard Life Investments sprzedał portfel nieruchomości logistycznych w Polsce firmie Logicor, europejskiej platformie logistycznej firmy Blackstone i wiodącemu operatorowi nowoczesnych obiektów w Europie, za 118,2 mln euro. Uzyskane środki zostaną zainwestowane w aktywa o większym potencjale wzrostu na rynkach, na których w wyniku ożywienia gospodarczego rosną czynsze i popyt najemców.

Portfel nieruchomości wybudowanych przez Standard Life Investments oraz PDC w latach 2007-2008 obejmuje siedem wysokiej jakości obiektów logistycznych oferujących ponad 200 000 mkw. GLA powierzchni magazynowej i biurowej oraz działkę inwestycyjną o powierzchni 70 000 mkw. w trzech parkach w strategicznych lokalizacjach: w Mysłowicach na Górnym Śląsku, Strykowie w Polsce Centralnej i Robakowie pod Poznaniem.

W czasie kryzysu finansowego portfel nieruchomości logistycznych stanowił bezpieczną inwestycję, która spełniała oczekiwania międzynarodowych najemców. Jednak zgodnie z polityką Standard Life Investments, fundusz Select Property Fund obecnie planuje inwestycje w aktywa o większym potencjale wzrostu i koncentruje się na sektorach biurowym i handlowym w głównych miastach europejskich oraz Tokio ze względu na prognozowany coraz szybszy rozwój tych rynków w następnych kilku latach.

Andrew Jackson, dyrektor funduszu Select Property Fund w Standard Life Investments, powiedział: „Ta transakcja świadczy o ekspansji funduszu i zakończeniu okresu relatywnie ostrożnej polityki inwestycyjnej. Zbycie tego portfela pozwoli nam skupić się na aktywach, które skorzystają na ożywieniu gospodarczym widocznym już na wielu międzynarodowych rynkach. Pozostaniemy jednak aktywnym inwestorem w Polsce i będziemy nadal poszukiwać nowych okazji inwestycyjnych zgodnie z naszą ogólną strategią”.

Mo Barzegar, dyrektor generalny firmy Logicor, powiedział: „Bardzo cieszymy się z zakupu nowych aktywów, które wejdą w skład portfela Logicor, europejskiej platformy logistycznej firmy Blackstone. Logicor dynamicznie się rozwija, a zawarta transakcja umożliwi nam dalszą ekspansję i wzmocnienie relacji z klientami w całym regionie”.

Firma Cushman & Wakefield reprezentowała Standard Life Investments. Soren Rodian Olsen, kierownik ds. inwestycji w nieruchomości biurowe i przemysłowo-magazynowe w Grupie Rynków Kapitałowych firmy Cushman&Wakefield w Polsce, powiedział: „Jest to jedna z największych w Polsce transakcji sprzedaży portfela obiektów logistycznych. Świadczy o utrzymującym się dużym zainteresowaniu aktywami logistycznymi wysokiej jakości w strategicznych lokalizacjach dystrybucyjnych Polski”.

Robakowo (low res)

fot. materiały prasowe

Translate »