State Street oficjalnie otworzyło biuro w Gdańsku

22 marca 2016 odbyło się uroczyste otwarcie nowego, polskiego biura światowego potentata branży finansowej, firmy State Street. Funkcjonujące operacyjnie od miesiąca biuro zlokalizowane w Gdańsku zatrudnia już 200 osób, a jeszcze w tym roku do zespołu dołączyć ma kolejnych 400, świadcząc zaawansowane usługi dla oddziałów firmy w dziewięciu krajach Europy.

– Na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy zatrudniliśmy w Gdańsku 200 osób, a do końca roku planujemy osiągnąć poziom 600 pracowników. Nasze plany związane  z rozwojem w Gdańsku są jednak znacznie poważniejsze i zakładają możliwość docelowego zatrudnienia ponad 1200 osób w ciągu najbliższych 2-3 lat – powiedział Scott Newman, dyrektor zarządzający State Street Bank Polska.

Biuro State Street mieści się w wielofunkcyjnym kompleksie Alchemia i zajmuje powierzchnię ponad 14 tys. mkw. (cała wieża biurowa Titanium). Alchemia to wielofunkcyjny kompleks biznesowy powstający w Gdańsku, którego deweloperem jest firma Torus. I etap inwestycji (oddany do użytku w grudniu 2013 r.) dostarczył na rynek 16,7 tys. m2 powierzchni biurowej. W sierpniu 2015 r. budynek został sprzedany, a jego nabywcą jest podmiot stanowiący joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a REINO Dywidenda Plus SA zarządzanym przez REINO Partners.

II etap inwestycji (oddany do użytku w październiku 2015 r.), dostarczył blisko 22 tys. mkw. powierzchni biurowej. W listopadzie 2015 roku podpisana została przedwstępna umowa jego sprzedaży ze spółką zależną Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., a finalizacja transakcji nastąpić ma do końca września 2016 roku.

Obecnie trwa budowa III etapu inwestycji, który będzie miał 14 kondygnacji nadziemnych, kształt litery H i będzie największym wolnostojącym biurowcem w północnej Polsce o łącznej powierzchni do wynajęcia (GLA) blisko 39 tys. mkw. i całkowitej powierzchni typowej kondygnacji biurowej aż 3 tys. mkw. Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2017 roku. Projektantem całego kompleksu Alchemia jest pracowania APA Wojciechowski Architekci z Warszawy.

fot. materiały prasowe