Strefa Wilanów otrzymała certyfikat BREEAM

Yareal Polska otrzymał prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną dobrą dla projektu Strefy Wilanów, potwierdzający zastosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku. To jedyne osiedle mieszkaniowe na warszawskim Wilanowie i jedno z pierwszych w Polsce certyfikowanych w systemie BREEAM. W ramach certyfikacji istniejące i projektowane nieruchomości oceniane są przez pryzmat zarządzania budynkiem, ochrony środowiska, bezpieczeństwa, wydajności energetycznej, jak również wykorzystania terenu i zarządzania odpadami.

Strefa Wilanów powstaje na ostatniej w tym rejonie niezagospodarowanej działce, zlokalizowanej w trójkącie ulic Klimczaka, Kieślowskiego i Oś Królewska. Docelowo powstanie w niej 281 mieszkań oraz 450 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

Projekt przygotowany dla Yareal przez architektów pracowni Kuryłowicz & Associates zakłada wkomponowanie Strefy Wilanów w istniejące otoczenie, zapewniające ludziom i środowisku naturalnemu harmonijne warunki. Deweloper zadbał o zwiększenie bioróżnorodności na terenie osiedla, możliwej dzięki luźnej zabudowie willami miejskimi, co znakomicie wpisuje się w lokalną strategię ochrony środowiska.

Budynki będą ocieplane proekologicznym ogrzewaniem miejskim, należącym do najbardziej niskoemisyjnych rozwiązań dzięki kogeneracji, czyli systemowi stosowanemu w warszawskich elektrociepłowniach, gdzie ciepło powstałe przy produkcji energii elektrycznej jest wykorzystywane do ogrzewania. Mieszkania w standardzie zostaną wyposażone w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem firmy Fibaro. Rozwiązania smart home pozwolą mieszkańcom osiedla korzystać z licznych rozwiązań umożliwiających kontrolę funkcjonowania wyposażenia i pracy domowych urządzeń, a tym samym ograniczenie zużycia energii i kosztów eksploatacji.

fot. materiały prasowe