Syrena Invest rusza z nową inwestycją w Warszawie

Syrena Invest rozpoczyna realizację inwestycji Mińska 63 na warszawskim Kamionku. W 8-kondygnacyjnym budynku deweloper zaoferuje 179 mieszkań. Wkrótce nastąpi rozpoczęcie prac, a ich zakończenie wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest na IV kwartał 2020.

Mińska 63 to najnowszy projekt Syreny Invest. Deweloper koncentruje się na inwestycjach w Warszawie z możliwością zabudowy od 3 do 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań. Jak podkreśla Adolfo Alústiza, CEO i członek zarządu Syrena Invest, firma zwraca szczególną uwagę na atrakcyjną lokalizację i otoczenie oraz dba o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. – Kamionek jest piękną częścią Warszawy, która krok po kroku zyskuje nowy charakter. Jego postindustrialny styl staje się coraz bardziej modny, a dzięki obecnemu tam środowisku artystycznemu zmienia się w dzielnicę przemysłu kreatywnego. Poza tym wydał nam się zaciszny i urokliwy, a jednocześnie oddalony od centrum miasta zaledwie o kilka minut.

Na Mińskiej 63 powstanie 179 mieszkań o powierzchni od 26 do 150 mkw. oraz 4 lokale użytkowe o powierzchni od 68 do 109 mkw. z możliwością ich łączenia. Deweloper zapewni także 183 miejsca postojowe.

Architektoniczne inspiracje

Architekci z pracowni AMP Atelier stworzyli projekt nowoczesnego, minimalistycznego budynku, który w szczegółach nawiązuje do kamienic przedwojennej Pragi. Podłogi z motywami terakoty w układach geometrycznych i dywanowych, zaprojektowane na bazie materiałów współczesnych producentów, nawiązują do przedwojennego stylu, np. do gorsecików manufaktury Dziewulski i Lange. W budynku znajdą się także sztukaterie z oświetleniem, punktowe oświetlenie retro czy dekoracyjne lampy w głównych częściach wspólnych. Inwestorowi, jak i architektom zależało także na podkreśleniu mariażu hiszpańsko-polskiego, gdzie do stworzenia klasycznych układów dywanowych posłuży ceramika polskiego producenta Nowa Gala z linii „Flamenco”.

Otoczenie inwestycji

Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest, podkreśla, że najnowsza inwestycja jest dobrze skomunikowana z różnymi częściami Warszawy. Kamionek dysponuje infrastrukturą niezbędną do komfortowego życia. Liczne przedszkola, szkoły podstawowe czy średnie, obiekty użyteczności publicznej, w tym PGE Stadion Narodowy, Szpital Kliniczny WIM, Szpital Grochowski, Szpital Dziecięcy czy obiekty kulturalne jak np. Teatr Powszechny czy Sinfonia Varsovia, sprawiają, że jest to dobra lokalizacja. W tej części miasta znajduje się także wiele terenów zielonych, tj. Park Kamionkowski czy Park Skaryszewski. Atutem lokalizacji jest również wdrażana strategia działań rewitalizacyjnych „Zintegrowany Program Rewitalizacji m.st. Warszawy do roku 2020”.

fot. materiały prasowe