Tensor ma już pierwszego najemcę

Maersk Line, lider wśród armatorów kontenerowych, jest pierwszym najemcą w budowanym przez Euro Styl kompleksie biurowym Tensor. Firma zajmie część 3. piętra w budynku X. Agentem wyłącznym kompleksu Tensor jest firma doradcza JLL. Magdalena Reńska, dyrektor w JLL: „Rynek powierzchni biurowych w Trójmieście od dłuższego czasu cechuje duża aktywność deweloperów, dlatego tym bardziej postrzegam jako sukces zawarcie umowy typu pre-lease z Maersk Line – co potwierdza atrakcyjność projektu.”

Tensor jest nowoczesnym kompleksem biurowym klasy A w Gdyni. Inwestycja to trzy budynki biurowe nazwane X, Y, Z. Łączna powierzchnia biurowa kompleksu sięgnie 20 000 mkw., a najemcy i goście będą mieć do swojej dyspozycji 446 miejsc parkingowych. Oddanie do użytkowania I etapu przedsięwzięcia – budynku X (ok. 4 960 mkw. biur), zaplanowane jest na zimę 2016 roku. Maksymalnie zachowano otaczającą zieleń i drzewostan. Tensor będzie zachęcał do korzystania z rowerów zapewniając miejsca parkowania dla rowerów na zewnątrz i wewnątrz, jak również prysznice, szatnie i szafki dla rowerzystów. Kompleks jest precertyfikowany zielonym certyfikatem BREEAM. Wizję architektoniczną opracowało biuro projektowe Degutis Studio.

Całe zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście to 493 800 mkw., z czego ok. 65 000 mkw. jest niewynajęte, a wskaźnik pustostanów w Trójmieście po III kw. 2014 znajduje się na poziomie 13,2%. W budowie jest prawie 92 000 mkw. powierzchni biurowej, która zostanie dostarczona na rynek w 2015 i 2016 roku.

il. materiały prasowe