Trendy 2023: Współczesne ikony duńskiego designu

Aktualne trendy w aranżacji i wyposażeniu wnętrz pokazują, jak w ostatnim czasie zmieniają się nasze domy. Coraz skrupulatniej i z większą świadomością podchodzimy do urządzania, wybierając solidne, funkcjonalne meble o ponadczasowym wzornictwie. Co będzie modne w tym sezonie, a jednocześnie zostanie z nami na lata? Przedstawiamy duńskie ikony współczesnego designu.

Pandemia, wojna w Ukrainie oraz globalny kryzys gospodarczy i klimatyczny znacznie wpłynęły na sposób, w jaki myślimy także o aranżacji wnętrz. Dom stał się nie tylko naszym azylem, ale też miejscem pracy, przestrzenią, którą musieliśmy na nowo zorganizować, stawiając na wielofunkcyjne rozwiązania. Zaczęliśmy też bardziej skrupulatnie podchodzić do wyboru wyposażenia. W trosce o środowisko naturalne, ale też własne portfele, coraz częściej kupujemy meble o ponadczasowym designie, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zostaną z nami przez dłuższy czas. Z drugiej strony, spędzając coraz więcej czasu we własnym „M”, chcemy by nasze wnętrza były niepowtarzalne, dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz odzwierciedlały osobowość lokatorów. Chcemy „mieszkać” z designem, stylem, ale i funkcjonalną prostotą. Nowe trendy w aranżacji wnętrz jasno wskazują, że cenimy przytulność i wygodę, ale i pewność, jaką daje klasyczne, ponadczasowe wzornictwo, które pokochamy na długie lata. Modułowe, wielofunkcyjne meble zapewniają zaś wszechstronność, elastyczność i pozwalają cieszyć się wszystkimi aspektami codziennego życia w domowej przestrzeni.

Duński design

Nowoczesne i wielofunkcyjne, oparte jednak na tradycyjnej sile rzemiosła meble do jadalni i salonu, definiują obecnie pojęcie domu. Innowacyjne wzornictwo, ciepły minimalizm i powściągliwe podejście do luksusu to cechy charakterystyczne dobrego designu, który uosabiają meble rodem ze Skandynawii. Poszukując inspiracji na urządzenie salonu czy jadalni, warto przyjrzeć się bliżej ofercie duńskiej marki meblowej BoConcept.

Zaprojektowane przez światowej sławy designerów, takich jak Henrik Pedersen,

 

 

 

Morten Georgsen

 

 

 

czy Rene Hougaard stoły, krzesła i fotele oraz sofy to perełki współczesnego wzornictwa.

 

 

Najlepszym na to dowodem jest kultowy już fotel Imola, inspirowany kształtem piłki tenisowej. Na uwagę zasługuje też krzesło Charlotte, którego kubełkowa, zwarta forma, niewielkie gabaryty oraz funkcjonalność sprawiają, że odnajdzie swoje miejsce właściwie w każdym wnętrzu.

Funkcjonalność na lata

We współczesnych wnętrzach liczy się nie tylko komfort, ale też ich multifunkcyjność. Dodatkowe miejsce do pracy w domu zapewnią stoły do jadalni. Duże, solidne i trwałe modele, dzięki ponadczasowemu wzornictwu stają się ozdobą wnętrza na lata. Tak, jak rozkładany stół do jadalni Alicante.

 

Podobnie minimalistyczny i elegancki stół do jadalni Hauge z organicznymi kształtami i zaokrągleniami chyba nigdy nie wyjdzie z mody.

 

Istotnym elementem każdego wnętrza są sofy, które dzięki modułowemu charakterowi można dopasować do indywidualnych potrzeb. W pełni konfigurowalne, dostępne w szerokiej gamie wykończeń tapicerki, łatwo i przyjemnie wkomponują się w przestrzeń każdego salonu. Wyważone proporcje łączą z pięknymi kolorami, wysokiej jakości materiałami oraz tradycyjnym rzemiosłem. Tym jednak, co je wyróżnia, jest po prostu użytkowy charakter.

Sofa Bergamo ze swoją elegancką, organiczną formą i nisko osadzonymi siedziskami łączy luksusowy wygląd z niezwykłą wygodą.

 

Sofa Amsterdam to nowoczesny design, który budują zdecydowane linie i dynamiczne zaokrąglenia. Jej otwarta forma sprawia, że odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach typu „living”.

 

fot. materiały prasowe

Translate »