Trwa budowa hotelu Baltic Wave

Po zakończeniu prac przygotowawczych rozpoczęła się faza właściwych prac budowlanych przy Hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu. Będzie to jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych budynków w Kołobrzegu – letniej stolicy Polski, oraz jeden z najbardziej wyróżniających się obiektów hotelowych na polskim wybrzeżu  z rzadko dostępnym na polskim rynku basenem panoramicznym typu infinity-edge. Zakończenie budowy hotelu, w którym apartamenty sprzedawane są w systemie condo planowane jest na koniec 2021 r.

Hotel Baltic Wave powstaje na działce o powierzchni 6 762 m2, 200 m od plaży. Docelowo budynek będzie miał 14 kondygnacji, a jego wysokość to blisko 50 metrów. Powierzchnia całkowita hotelu wyniesie 44 367 m2, a użytkowa 40 907 m2. W budynku powstanie 468 apartamentów o powierzchni od 29 m2 do 130 m2, a także bogata strefa udogodnień m.in. panoramiczny basen typu infinity-edge, kryty kompleks basenowy, strefa spa&wellness, bar i kawiarnia widokowa, restauracje i centrum konferencyjne.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialna jest pracownia Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci – laureat nagrody Property Design Awards 2018 w kategorii bryła-hotel

Apartamenty hotelowe są dostępne w sprzedaży w systemie condo. Apartamenty będą w przyszłości zarządzane przez profesjonalnego operatora.

fot. materiały prasowe