Trzy inwestycje Cordii

Cordia, węgierski deweloper należący do Grupy Futureal, poza projektami w Budapeszcie i Bukareszcie realizuje trzy duże inwestycje mieszkaniowe w Polsce: w Warszawie i Krakowie. Obejmują one łącznie blisko 500 mieszkań. Warszawskie Zielone Bemowo otrzymało już prawomocne pozwolenie na budowę. Natomiast krakowskie Cystersów Garden ma prawomocne pozwolenie na użytkowanie, a Supernova w tym samym mieście – generalnego wykonawcę. W dniu 13 lipca uprawomocniło się pozwolenie na budowę I etapu Zielonego Bemowa.

To w pierwszym etapie dwa budynki, w których znajdzie się 112 mieszkań i 8 lokali usługowych. Metraż mieszkań waha się od 33 m2 do 120 m2.  Projekt został przygotowany przez Grupę 5 Architekci.

Osiedle Cystersów Garden na popularnych krakowskich Grzegórzkach otrzymało już prawomocne pozwolenie na użytkowanie. W I etapie powstało 146 apartamentów .

Znany jest generalny wykonawca Supernovej. W ostatnich dniach sierpnia Cordia podpisała umowę z firmą Grimbud na budowę w systemie generalnego wykonawstwa. Wartość robót określono na około 29 mln złotych. Do końca 2018 roku powstanie zespół 4 budynków z 184 mieszkaniami i z garażami podziemnymi.

fot. materiały prasowe