Tubądzin nagrodzony Herosem Polskiej Gospodarki

31 stycznia br. swoje 25. urodziny obchodził Polski Klub Biznesu, stowarzyszenie skupiające małych i średnich przedsiębiorców. Z tej okazji podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się wręczenie prestiżowych Nagród „Herosa Polskiej Gospodarki”. Wśród wyróżnionych znalazła się Grupa Tubądzin.

Gospodarka od zawsze miała istotny wpływ na wygląd świata. Od niej bowiem zależy, czy jesteśmy w stanie nadążyć za cywilizacyjnym postępem Europy i świata, dotrzymać kroku krajom najwyżej rozwiniętym. Dlatego też Polski Klub Biznesu od 25 lat nagradza te przedsiębiorstwa i osoby, które poprzez skuteczność swych działań oraz organizacyjne fair play osiągają sukcesy i przyczyniają się do umacniania pozycji polskiej gospodarki na świecie.

Andrzej Wodzyński, prezes zarządu Grupy Tubądzin, osobiście odebrał wyróżnienie Herosa Polskiej Gospodarki za 30 lat osiągnięć w kreowaniu innowacyjnych trendów wzornictwa przemysłowego oraz skuteczne zdobywanie europejskich i światowych rynków. – Nasza historia zaczęła się w 1983, w czasach nienajlepszych dla rozwoju indywidualnej przedsiębiorczości. Mieliśmy jednak zapał, marzenia oraz konkretny plan działania. To pozwoliło nam przetrwać w tych trudnych warunkach gospodarczych i rozwinąć się w już wolnej Polsce. Plan chyba się powiódł – jesteśmy dziś czołowym producentem płytek ceramicznych w kraju i Europie, co znajduje odzwierciedlenie między innymi w licznych nagrodach branżowych – komentuje Wodzyński.

„Heros Polskiej Gospodarki” to nie pierwsze wyróżnienie, które Polski Klub Biznesu przyznał Grupie Tubądzin. W latach 2000 i 2005 przedsiębiorstwo uhonorowano tytułem „Firma Roku”, w 2010 – prestiżową nagrodą „Firma Dwudziestolecia”. Rok później Grupa Tubądzin otrzymała wyróżnienie „Społeczne Oblicze Biznesu”, w uznaniu za dostrzeganie lokalnych potrzeb oraz szczodrość dla potrzebujących wsparcia. Firma jest ponadto laureatem wielu innych prestiżowych nagród, do których należą m.in. „Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu”, Godło Promocyjne „Teraz Polska”, „Polska Firma Międzynarodowy Czempion 2012”, „Łazienka – Wybór Roku” (2010 – 2013) czy „Perła Ceramiki UE 2012”.

Polski Klub Biznesu jest jednym z najdłużej funkcjonujących w kraju stowarzyszeń skupiających przedsiębiorców. Jego członkowie regularnie uczestniczą w spotkaniach z najwyższymi władzami w Polsce oraz z ambasadorami innych państw. W tym roku nagrody, wraz z przedstawicielami stowarzyszenia, wręczyli m.in. Olgierd Dziekoński – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, Adam Szejnfeld – były wiceminister gospodarki oraz Cezary Grabarczyk – wiceprzewodniczący Sejmu.

fot. materiały prasowe

 

 

 

Translate »