Uroczyste otwarcie hotelu B&B Wrocław Centrum

22 maja 2014 roku B&B Hotel Wrocław Centrum oficjalnie rozpoczął swoją działalność w stolicy Dolnego Śląska. Uroczystość otwarcia hotelu swoją obecnością uświetnili przedstawiciele Urzędu Miasta Wrocław, Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

przedstawiciele_Grupy_BB_firmy_RD_bud_MIasta_Wroclaw Nie zabrakło również reprezentantów instytucji kulturalnych, szkół wyższych, przedstawicieli świata biznesu, a także partnerów Grupy B&B i mediów. Wśród przybyłych znalazły się osoby zaangażowane w realizację hotelu B&B Wrocław Centrum, w tym delegaci firmy RD bud, która w charakterze Generalnego Wykonawcy realizowała budowę trzeciego już obiektu sieci B&B w Polsce.

Nowy krasnal na mapie Wrocławia

bb_otwarcie_061-16 czarny beret22 maja br. na kilka godzin ulica ks. Piotra Skargi zamieniła się w „zaczarowaną francuską dzielnicę”, gdzie gra kataryniarz, gazeciarz z uśmiechem na ustach rozdaje wydanie specjalne „La B&B Presse”, a zakochani chętnie dają się portretować wytrawnemu w tej sztuce malarzowi. Dzięki pomysłowej scenografii równie magiczny klimat panował we wnętrzach B&B Wrocław Centrum.

Oficjalną część uroczystości otworzyło wystąpienie Beatrice Bouchet — Prezes Spółki B&B Hotels Polska — oraz Georgesa Sampeur — Prezesa Grupy B&B Hotels. Podziękowali oni wszystkim zaangażowanym w realizację projektu oraz przedstawili plany rozwoju sieci B&B w Polsce. Kilka słów do zgromadzonych gości skierował również Adam Grehl – Wiceprezydent Wrocławia.

bb_otwarcie_536-85 krasnalJednym z istotnych elementów inauguracji było zamontowanie rzeźby hotelowego krasnala, który od tej pory, usadowiony na hotelowym parapecie, wypatruje nowych gości i żegna tych odjeżdżających.

bb_otwarcie_086-21 z wachlarzemDopełnieniem atrakcji wieczoru był występ zespołu Doroty Zygadło oraz rozgrywający się na hotelowym parkingu kabaret w wykonaniu pary szczudlarzy. Zaproszeni goście, podążając za nietypowym przewodnikiem mieli także okazję zobaczyć akrobatkę wykonującą widowiskowe ewolucję na szarfie zawieszonej w szklanym atrium.

bb_otwarcie_566-89 wiszącaZaprezentowano im również 4 typy hotelowych pokoi: między innymi pokój rodzinny, dwuosobowy i dla osób niepełnosprawnych. W uwypukleniu standardu każdego z nich skrupulatnie pomagali, przebrani za wrocławskie krasnale, artyści z Teatru TE-O-KA, którzy na oczach zwiedzających z przyjemnością korzystali z hotelowych wygód.

 

Warto podkreślić, że był to jedynie zarys oferty B&B Hotel Wrocław Centrum. Obiekt na pięciu kondygnacjach oferuje bowiem aż 140 pokoi, parking podziemny i naziemny zapewniający 40 miejsc postojowych oraz salę konferencyjną wyposażoną w sprzęt multimedialny. Każdy pokój, poza klimatyzacją i dostępem do Internetu oraz TV satelitarnej, posiada również system wyciszający dźwięki dobiegające z zewnątrz. Codzienne Hotel B&B Wrocław Centrum zaprasza gości na pyszne śniadania serwowane w formie bufetu oraz do B&B Shop z przekąskami i napojami.

Oficjalne otwarcie B&B Wrocław Centrum wytyczyło nowy rozdział w działalności B&B Hotels w Polsce. Do tej pory klienci tej europejskiej sieci hotelowej mogli korzystać z usług dwóch hoteli: B&B Toruń oraz B&B Warszawa – Okęcie.

Grupa B&B Hôtels to trzecia, co do wielkości sieć hoteli we Francji, która powstała w 1990 roku. Hotele B&B należą do segmentu hoteli dwugwiazdkowych – ekonomicznych, stawiających na jakość, indywidualny design poszczególnych lokalizacji oraz profesjonalną i miłą obsługę. Sieć posiada obecnie 305 hoteli: we Francji (219), w Niemczech (63), we Włoszech (16), trzy w Polsce, dwa w Portugalii oraz po jednym w Czechach (Praga) oraz Maroku (Rabat).

RD bud jest firmą budowlaną działającą w zakresie generalnego wykonawstwa. Wywodzi się z francuskiej, niezależnej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul, która od ponad 90 lat rozwija swoja ofertę na rynku światowym. W Polsce firma RD bud funkcjonuje od 1997 roku. Działalność RD bud obejmuje przede wszystkim realizacje „pod klucz”.

fot. materiały prasowe

 

Translate »