Vitalité w Warszawie prawie gotowe

Vitalité to osiedle budowane przez Bouygues Immobilier Polska. Cztery budynki wielorodzinne są w stanie surowym zamkniętym. W środku prowadzone są prace wykończeniowe, a wokół budynków układanie chodników i podział ogródków. Budowa powinna zakończyć się na początku 2021 roku.

Vitalité oznacza witalność. Jak często bywa w przypadku projektów tego dewelopera, tak i tutaj nazwa odnosi się do atrybutów osiedla. Tym razem chodzi o SPA i siłownię w jednym z budynków oraz o strefę rekreacyjną na świeżym powietrzu. Z kolei na zewnątrz powstanie boisko wielofunkcyjne, pagórek, leżaki, ławki i stoły piknikowe. Ta strefa została zaprojektowana głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach, ale nie tylko. A wszystko to pośród nowej zieleni. Deweloper posadzi na terenie osiedla drzewa, krzewy i trawy.

Udogodnienia takie jak SPA i siłownia są wprowadzane w ramach realizacji strategii zrównoważonego budownictwa, którego elementy z obszaru well-being są bardzo ważną częścią.

Forma niskich (3 kondygnacje łącznie z garażem podziemnym) budynków nawiązuje do architektury willowej. Dachy są spadziste z lukarnami. Elewacje utrzymano w nowoczesnej, minimalistycznej kolorystyce, w której dominują biele, ciepłe szarości i beże. Na uwagę zasługują także elegancko wykończone hole i klatki schodowe. W każdym z budynków znajduje się jedynie 16 mieszkań w układach od 2 do 4 pokoi.

Vitalité powstaje w okolicy o dobrze rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej, handlowej i oświatowej, w sąsiedztwie obszaru Morysin, który rozciąga się między Jeziorem Wilanowskim a rzeczką Wilanówką. Za czasów króla Jana III Sobieskiego i w kolejnym stuleciu teren był w całości porośnięty lasem łęgowym, który ze względu na naturalne granice pełnił funkcję zwierzyńca. Na początku XIX wieku Stanisław Kostka Potocki, ówczesny właściciel Wilanowa, wraz ze swoim architektem, przekształcił obszar w romantyczny park i nazwał Morysinem na cześć wnuka Maurycego, zwanego zdrobniale Morysiem. O tej historii przypominają przede wszystkim istniejące do dziś budowle: klasycystyczny pałacyk w formie rotundy z 1811 roku i domek dozorcy z 1850 roku.

fot. Maciej Lulko / mat. prasowe