W Bielsku-Białej powstanie Inteligentna Fabryka

GE oraz Panattoni rozpoczynają w Bielsku-Białej budowę Inteligentnej Fabryki oraz Centrum Współpracy z Klientem o wartości 54 mln USD. Wmurowano właśnie kamień węgielny pod tę inwestycję. W zakładzie odbywać się będzie zaawansowana technologicznie produkcja oraz mieścić Centrum Współpracy z Klientem. Otwarcie fabryki przewidywane jest na koniec 2015 roku. W oficjalnej inauguracji wzięli udział przedstawiciele kadry kierowniczej GE, Panattoni, CBRE oraz prezydent Bielska-Białej.

GE Industrial Solutions_event_1

Nowy zakład umożliwi GE sprawniejsze wytwarzanie produktów dzięki połączeniu prac inżynieryjno-rozwojowych, badawczych i produkcyjnych w scentralizowanym, zawansowanym technologicznie środowisku. Dzięki nowemu regionalnemu Centrum Współpracy z Klientem, przedstawiciele firm korzystających z produktów i usług GE Industrial Solutions, będą mogli brać czynny udział m.in. w tworzeniu najnowszych wyrobów wykorzystywanych do dystrybucji energii elektrycznej oraz przekazywać inżynierom GE informację zwrotną w procesie rozwoju produktów.

Za projekt i realizację Inteligentnej Fabryki oraz Centrum Współpracy z Klientem odpowiedzialna jest firma Panattoni Europe, deweloper powierzchni przemysłowych. CBRE, spółka inwestycyjna na rynku nieruchomości komercyjnych, reprezentowała firmę GE w procesie negocjacyjnym.

fot. materiały prasowe