W Varso Place można naładować hulajnogę

Na terenie kompleksu Varso Place przy ul. Chmielnej w Warszawie został zainstalowany pierwszy eFeeder, czyli stacja do ładowania hulajnóg elektrycznych opracowana przez innogy Polska. Osoby pracujące w biurowcu, należącym do firmy HB Reavis, będą mogły nieodpłatnie i w bezpieczny sposób ładować swoje hulajnogi elektryczne.

Współpraca z Varso Place to dla innogy pierwsza faza pilotażu stacji do ładowania hulajnóg elektrycznych. Kolejnym etapem będzie współpraca z jednym z operatorów usługi najmu hulajnóg
i sprawdzenie na ile stacje ładowania mogą zwiększyć dostępność pojazdów dla użytkowników.

 

Odpowiedź na rozwijający się trend mikromobilności

Stacja ładowania hulajnóg eFeeder to odpowiedź na szybko rozwijający się rynek mikromobilności w Polsce. Jest to również sposób na uporządkowanie przestrzeni publicznej. Dziś często hulajnogi
są parkowane i pozostawiane w przypadkowych miejscach, utrudniając ruch pieszych i wprowadzając „chaos” na chodnikach. Możliwość naładowania w naturalny sposób sprawi, że pojazdy będą częściej parkowane w wyznaczonych miejscach.

– innogy od lat wspiera rozwój elektromobilności w Polsce, dlatego stworzenie rozwiązania odpowiadającego na potrzeby rynku małych pojazdów elektrycznych było dla nas naturalnym krokiem. Użytkownicy hulajnóg elektrycznych potrzebują bezpiecznego miejsca parkowania i ładowania swoich pojazdów, dlatego zainicjowaliśmy projekt eFeeder. Współpracą z HB Reavis rozpoczynamy pilotaż, w ramach którego planujemy instalację kilku stacji na ulicach Warszawy. Pozwoli nam to na przetestowanie ich działania i zaplanowanie dalszych kroków – mówi Artur Stawiarski, dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Przedsiębiorstwa w innogy Polska.

Varso Place pierwszym biurowcem w Warszawie ze stacją do ładowania hulajnóg elektrycznych

Rosnąca liczba małych pojazdów elektrycznych stanowi również wyzwanie dla właścicieli i zarządców nieruchomości komercyjnych i biurowych. Pracownicy coraz częściej chcą dojeżdżać do biura w sposób bezpieczny, właśnie z wykorzystaniem hulajnóg elektrycznych, ale nie zawsze mają możliwość ich parkowania przed budynkiem. Dodatkowo część biurowców zdecydowała się zakazać wprowadzania i ładowania jednośladów wewnątrz budynku.

Unikalna technologia, prosta instalacja

eFeeder jest niezwykle prosty w montażu i nie wymaga specjalnych zezwoleń. Z uwagi na to, że urządzenie nie potrzebuje fundamentów, może być montowane zarówno na zewnątrz,
jak i wewnątrz budynku, a do jego zasilania wystarczy zwykłe gniazdo 230V. Rozwiązanie innogy może zmienić pojedyncze miejsce parkowania dla samochodu w postój nawet dla 16 hulajnóg elektrycznych. eFeeder jest uniwersalny i obsługuje większość modeli hulajnóg i część innych pojazdów elektrycznych. Urządzenie zostało zaprojektowane i wybudowane w Polsce.

fot.  materiały prasowe