Walentynkowy mural

W walentynkowy wieczór wrocławianie mogą wyrazić swoje uczucia na 120 m kw. elewacji kamienicy przy ul. Pułaskiego. To tu powstaje oryginalny interaktywny miłosny mural. Będzie to największe wyznanie uczuć w ten magiczny wieczór we Wrocławiu. Życzenia wrocławian zajmą powierzchnię 9×13 metrów. Zmieniać się będą co 8 sekund, co gwarantuje, że w ciągu trwającego kilka godzin pokazu, zostaną wyświetlone kilkadziesiąt razy, a przeczytane nawet przez kilka tysięcy osób. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo – interaktywny mural zlokalizowany zostanie tuż obok budowanej Nowej Papierni.

– Wrocław jest miastem słynącym z murali. W tak romantyczny dzień postanowiliśmy „namalować” kolejny – mówi Ewa Piechota z Nowej Papierni. – Oddaliśmy w ręce wrocławian ogromną ścianę w samym centrum, na której każdy będzie mógł wyrazić swoje uczucia do drugiej osoby.

Murale to forma wielkoformatowego malarstwa na ścianach kamienic w sercach miast. Przywędrowały z Hiszpanii, a we Wrocławiu pojawia się ich coraz więcej, na stałe kolorując przestrzeń miejską.