Warszawa: Drewno w mieszkaniówce na Białołęce

Grupa kapitałowa J.W. Construction realizuje inwestycję w technologii drewnianej szkieletowej. Kameralne “Osiedle ECOBerensona”, o niskiej zabudowie, powstaje na terenie tzw. “Zielonej Białołęki”.

Po drewniane budownictwo modułowe w inwestycjach mieszkaniowych z powodzeniem sięgają Niemcy czy Skandynawowie. Niemieckie ministerstwo budownictwa upatruje w technologiach szkieletowych, z uwagi na szybkość, sprawność i dokładność realizacji inwestycji, recepty na rozwiązanie problemu niedoboru mieszkań. Z kolei Szwedzi ogłosili jakiś czas temu, że stworzą największe na świecie osiedle z drewna – Stockholm Wood City.Liczne zalety drewna doceniają coraz bardziej także deweloperzy w Polsce. Technologie szkieletowe są już z powodzeniem wykorzystywane w budowie domów jednorodzinnych. O krok dalej idzie J.W. Construction, które tworzy Osiedle ECOBerensona – kolejną już inwestycję mieszkaniową, bazującą na prefabrykatach z drewna.

ECOBerensona będzie osiedlem bezpiecznym. Trzykondygnacyjne budynki powstają w technologii modułowej drewnianej, przyjaznej dla środowiska i dla mieszkańców. Budowa osiedla została podzielona na dwa etapy. Łącznie powstanie w nich 267 mieszkań znajdujących się w dziewięciu trzy- i czteropiętrowych budynkach. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 135 stanowisk postojowych, 82 w garażu i 53 naziemne.

fot.  materiały prasowe

Translate »