Warszawa: nowe Osiedle Goslove

Z początkiem sierpnia warszawski deweloper, firma Profbud, rozpoczął sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej zlokalizowanej przy ulicy Nowaka-Jeziorańskiego na warszawskim Gocławiu. Nazwa inwestycji, ma ścisły związek z historią dzielnicy i stanowi ukłon w stronę jej rdzennych mieszkańców.

Gocław to miejsce od zawsze ważne dla jego mieszkańców. Nazwa dzielnicy wywodzi się od odnotowanej już w 1376 roku nazwy Goslave, którą wtedy określano tę część dzisiejszej Warszawy. To właśnie szacunek do historycznych korzeni i więzi, nieprzerwanie łączące tutejszą społeczność, stał się inspiracją dla firmy Profbud realizującej Osiedle Goslove.

Nową nieruchomość stanowią dwa 8-kondygnacyjne budynki, w których łącznie znajdą się 233 mieszkania. Oferta obejmuje lokale 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 26 m² do 107 m². Na parterze wyodrębnione zostaną lokale usługowe oraz miejsca do ładowania samochodów elektrycznych na parkingu zewnętrznym. W dwóch podziemnych halach garażowych, oprócz 266 miejsc postojowych, znajdą się z kolei stojaki na rowery.

Projekt powstał w pracowni architektonicznej „Architekci Dawidczyk & Partnerzy”. Start budowy przewidziany jest na IV kwartał 2022 roku, a szacowany termin zakończenia to IV kwartał 2024 roku.  Inwestorem projektu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Gocław – Lotnisko” w Warszawie.

fot. materiały prasowe