Warszawska Bohema z pozwoleniem na budowę

Z końcem stycznia 2018 Bohema uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu części mieszkaniowej. Najpierw powstaną 3 budynki: dwa kameralne 6-piętrowe oraz jeden 4-piętrowy. W sumie będzie w nim 303 mieszkania od 27 do 135 m2. Budynki wyglądem będą nawiązywać do istniejących, historycznych po dawnej fabryce Polleny-Uroda. Prace budowlane ruszą w I kwartale 2018, a zakończą się w czwartym kwartale 2019 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od 7.900 do 9.500 zł / m2. Bohema jako całość przewiduje połączenie różnych funkcji: mieszkaniowej, usługowej, handlowej, biurowej, kulturalnej i społecznej. Koncepcja stworzenia nowej powierzchni do życia w otoczeniu odrestaurowanych budynków cieszy się uznaniem klientów.

– Przyznam się, że rzeczywiste zainteresowanie klientów tą inwestycją mnie zaskoczyło.
– podkreśla Arie Koren z OKAM Capital. – To jasny sygnał: warszawiacy chcą mieszkać w miejscach, które wymykają się tradycyjnym klasyfikacjom.

W bezpośrednim otoczeniu Bohemy powstanie jeden z pierwszych warszawskich woonerf’ów. Pod tym holenderskim określeniem kryje się ulica, na której miejsce znajdują i kierowcy ze swoimi pojazdami i piesi. Specjalny projekt zakłada, że tor jazdy prowadzi przez teren, na którym rozmieszczone są drzewa, ławki, a nawet niewielkie place zabaw na środku jezdni, które wymuszają naturalne spowolnienie ruchu samochodowego. Jezdnia znajduje się na tym samym poziomie co chodnik i pas rowerowy.

fot. materiały prasowe