Warszawski biurowiec Metropolitan sprzedany

Fundusz inwestycyjny Aberdeen Asset Management Deutschland AG sprzedał budynek biurowy Metropolitan w Warszawie firmie Deutsche Asset & Wealth Management za cenę, której nie podano do publicznej wiadomości.

Metropolitan znajduje się przy Placu Piłsudskiego w ścisłym centrum Warszawy. Jest najbardziej prestiżowym i znanym w świecie budynkiem biurowym stolicy. Został wybudowany przez firmę Hines w 2003 r. według projektu Sir Normana Fostera i otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym nagrodę dla Najlepszego Budynku Biurowego przyznaną na targach nieruchomości MIPIM w 2004 roku, oraz RIBA Worldwide Award. W 2013 roku obiekt uzyskał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie „Very Good” przy udziale firmy Cushman & Wakefield, która zarządza budynkiem od 2006 roku. W transakcji sprzedającego reprezentowały firmy Cushman&Wakefield oraz JLL.

Bernd Bechheim, dyrektor w Aberdeen Asset Management Deutschland AG, powiedział: „Metropolitan to niezwykle atrakcyjny budynek, zapewniający stały i pewny dochód. Zawarta transakcja stanowi kolejny dowód na wysoką jakość naszych portfeli inwestycyjnych oraz ważny krok w procesie restrukturyzacji naszej działalności w kierunku nowych wyzwań”.

Soren Rodian Olsen, z firmy Cushman&Wakefield w Polsce, powiedział: „Budynek Metropolitan może pochwalić się imponującym wskaźnikiem powierzchni wynajętej i z pewnością utrzyma przewagę konkurencyjną na warszawskim rynku. Jest to wyjątkowa transakcja w wyjątkowej lokalizacji Centralnego Obszaru Biznesu”.

fot. materiały prasowe