Warta Towers inwestycja Atal

Wysoki na 60 metrów budynek Atal Warta Towers powstanie na poznańskich Ratajach. Rozpoczyna się wnoszenie pierwszego piętra. Budynek wpisze się w modernistyczną okolicę, oferując znacznie więcej niż setki mieszkań. Wyróżnia go m.in. nietuzinkowy projekt autorstwa nagradzanej pracowni AP Szczepaniak.

Wysokie budynki mieszkalno-usługowe o nietuzinkowej architekturze są coraz częściej doceniane nie tylko przez osoby poszukujące mieszkania, ale także przez ekspertów. Doskonałym przykładem jest wrocławska inwestycja Atal Towers, która niedawno dostała pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie Global Future Design Awards 2019. W tym roku wieże górujące nad Odrą zostały nagrodzone także w konkursie World Architecture & Design Awards 2019. Podobna inwestycja, zaprojektowana przez to samo biuro (AP Szczepaniak) i realizowana przez tego samego dewelopera, wznosi się nad Wartą. Na poznańskich Ratajach trwa realizacja projektu Atal Warta Towers, który również jest idealnym przykładem nowatorskiego podejścia do współczesnej architektury. Niedawno zakończyła się budowa dwukondygnacyjnej podziemnej hali garażowej. Aktualnie trwają prace przy stropie nad parterem i rozpoczyna się budowa pierwszego piętra. Już teraz wiadomo, że 17-piętrowy i wysoki na 60 m budynek o intrygującej konstrukcji stanie się charakterystycznym punktem na mapie Poznania. I już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem.

Zapowiedź wysokiej zabudowy

Atal Warta Towers stworzy nie tylko komfortowe miejsce do życia, ale także plac miejski, który będzie przestrzenią wspólną dla wszystkich. Okoliczni mieszkańcy skorzystają z usług zaprojektowanych na parterze oraz terenu zielonego przynależnego do budynku. Ze względu na lokalizację, budynek ma za zadanie wytworzyć pierzeję dla istniejącego węzła komunikacyjnego i stanowić dla tego miejsca dominantę wysokościową, a także zapowiedź wysokiej zabudowy.

Zakończenie prac budowlanych przewidywane jest na drugą połowę 2021 roku. W budynku zaprojektowano 352 mieszkania o zróżnicowanej wielkości: od 26 do 108 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4. Do tego 15 lokali usługowych i 365 miejsc parkingowych (305 w hali podziemnej). Już na wczesnym etapie budowy prawie jedna piąta mieszkań i jedna trzecia lokali usługowych znalazła nabywców. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 2-pokojowe o powierzchni około 40 mkw. oraz lokale położone na najwyższych piętrach – jasne i gwarantujące atrakcyjne widoki. Z części z nich rozlegać się będzie widok na rzekę i otaczające ją tereny zielone, z innych będzie można podziwiać panoramę miasta.

fot. materiały prasowe