Wiecha na biurowcu Mogilska Office w Krakowie

Firma Warimpex poinformowała, że konstrukcja budynku biurowego Mogilska Office w Krakowie osiągnęła maksymalną wysokość. Moment ten uczczono tradycyjnie uroczystym zawieszeniem „wiechy”. Deweloper planuje, że zakończenie prac budowlanych nastąpi na koniec I kw. 2019 r. Warimpex podpisał już umowę na wynajem większości przestrzeni biurowej w budynku. Dostępne do wynajęcie pozostaje ok. 40% powierzchni.

Mogilska Office to nowoczesny obiekt biurowy klasy A z częścią handlowo-usługową na poziomie parteru. Budowa obiektu rozpoczęła się w III kw. 2017 r. 9-kondygnacyjny budynek obejmie 12 000 m² powierzchni całkowitej, a na 2 poziomach podziemnego parkingu znajdzie się miejsce dla 210 aut, a także miejsca postojowe, szatnie i prysznice dla rowerzystów. Projekt spełnia wysokie standardy ekologiczne i uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie „bardzo dobry”.

Firma Warimpex działa na krakowskim rynku nieruchomości komercyjnych już od dłuższego czasu i planuje realizować tam kolejne inwestycje deweloperskie. W 2007 r. spółka oddała do użytkowania hotel andel’s Kraków (aktualnie Vienna House Andel’s Cracow). Oprócz budynku Mogilska Office firma przygotowuje też budowę biurowca Chopin Office, położonego obok hotelu Chopin, który zaoferuje ok. 21 000 m² powierzchni do wynajęcia. Firma Warimpex planuje też kolejne inwestycje w Krakowie.

W Polsce w październiku tego roku Warimpex oficjalnie otworzył biurowiec Ogrodowa Office w Łodzi, a w 2019 deweloper planuje rozpoczęcie budowy kompleksu wielofunkcyjnych nieruchomości komercyjnych w Białymstoku. Oprócz tego, firma posiada lub zarządza nieruchomościami hotelowymi, m. in. hotelem InterContinental w centrum Warszawy.

fot. materiały prasowe