Wielkanoc w klasycznej oprawie

Radosny, a zrazem podniosły charakter Świąt Wielkanocnych sprawia, że klasycznie zaaranżowany salon lub jadalnia zdają się być idealną przestrzenią dla rodzinnego świętowania. Ci, którzy cenią klasykę na co dzień, dobrze wiedzą, że jej spokojny, dostojny charakter doskonale koresponduje z uroczystą atmosferą.

– Ciepły kolor naturalnego drewna, mosiężne okucia, stylowe frezowania – to elementy, które wyróżniają styl klasyczny. Kolekcje takie, jak Lucida czy Firenze nadają salonowi elegancki i jednocześnie przytulny, domowy charakter. Miłośnicy klasyki, spoglądający jednym okiem w stronę nowoczesności, znajdą fuzję tych stylów np. w kolekcji Laviano, która pomoże zaaranżować jadalnię i salon w duchu nieco bardziej minimalistycznej elegancji – radzi Paweł Pawełkiewicz z marki Bydgoskie Meble.

Sercem każdej jadalni jest stół – utrzymany w zgodniej z resztą aranżacji stylistyce, powinien być po prostu wygodny. Kwestia ta staje się paląca szczególnie podczas wyjątkowych okazji, gdy ma przy nim zasiąść więcej osób.

lucida-jadalnia-01-male-kopia

– Stoły rozkładane to must have każdej jadalni, w której na co dzień stołuje się nie więcej niż 6 osób, przy większych okazjach zaś gości wielopokoleniową rodzinę. Lekki, stylowy stół S5002, który świetnie komponuje się z kolekcją Laviano, rozkłada się do szerokości 2620mm. To wymiary, które pozwolą wygodnie ugościć ok. 10 osób. Jeszcze szerszy jest stół S4602, który po rozłożeniu ma 2700mm. Klasyczny, z delikatnie zdobionymi nogami, będzie doskonale wyglądał w otoczeniu mebli z kolekcji Lucida. Rekordzistą jest, rekomendowany do kolekcji Firenze, masywny stół S2006, który osiągając 3000mm zapewni komfort 12 osobom – mówi Pawełkiewicz.

Wielki Tydzień to czas duchowych przygotowań, wśród których musimy także znaleźć chwilę na bardziej przyziemne sprawy. Zadbanie o właściwą oprawę, w której kluczową rolę gra piękny, wygodny stół, pozwoli nam w spokoju i radości cieszyć się nadchodzącymi świętami, w dużym, rodzinnym gronie, które spotka się przy wielkanocnym śniadaniu.

fot.  Bydgoskie Meble, materiały prasowe

Translate »