Wieszaki – małe dzieła sztuki

Wieszaki należą do kolekcji akcesoriów łazienkowych. Te funkcjonalne przedmioty przybierają niejednokrotnie atrakcyjne i oryginalne kształty.

150114ferro7

W pomieszczeniach urządzonych w klasycznym stylu ładnie zaprezentują się wieszaki o zaoblonych formach, takie jak z kolekcji Novatorre 1 firmy Ferro. Znajdują się w niej pojedyncze wieszaki z wyraźnie zaokrągloną główką osadzoną na podstawie w formie koła, pięknie wyprofilowany wieszak podwójny, niezwykle praktyczny z filigranowymi uchwytami wieszak poczwórny, a także  dekoracyjny wieszak w formie okręgu, przez który możemy przewiesić ręcznik.

150114ferro4

W kolekcjach Novatorre 2 i 9 poszczególne elementy mają kształty geometryczne, nieco surowe o mocno zaznaczonych prostokątnych krawędziach. Doskonale prezentują się w łazienkach urządzonych w nowoczesnym stylu.

150114ferro1
Zupełnie inaczej wyglądają akcesoria z linii Novatorre Prysznic. Lekka forma, delikatnie zaoblonych skierowanych ku górze uchwytów ożywia łazienkę.

150114ferro2
150114ferro5

Atrakcyjną propozycją, szczególnie do wnętrz, w których znajdują się elementy wykonane z naturalnych materiałów, są wieszaki bambusowe. Podłużne, pojedyncze lub podwójne o prostej, tradycyjnej formie świetnie zaprezentują się w otoczeniu drewnianych sprzętów, pięknych kamieni i muszli.

150114ferro8

Nowoczesne i klasyczne wieszaki łazienkowe niezbędne w każdej łazience spełniają dziś nie tylko funkcje użytkowe, ale także wraz z innymi akcesoriami ozdabiają wnętrza salonów kąpielowych.

fot. Ferro