Wnętrza galerii Poznań Plaza z nagrodą Property Design Awards 2020

Wnętrza centrum handlowego Poznań Plaza, należącego do grupy Klépierre, zostały nagrodzone w konkursie Property Design Awards 2020 w kategorii „Design – Wnętrza: Centrum Handlowe”. Nowy wystrój galerii powstał we współpracy z firmą ARS Retail Group, zajmującą się projektowaniem i rewitalizacją galerii handlowych. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, nagrodę odebrali Kamil Michael, prezes Klépierre Polska i Łukasz Derlacki, prezes ARS Retail Group.

– Bardzo cieszymy się, że nasz projekt został doceniony w tak ważnym konkursie branżowym. Modernizacja Poznań Plaza była jednym z największych przedsięwzięć w naszej grupie w Polsce w ubiegłym roku. W efekcie inwestycji, galeria odświeżyła swoje wnętrza, a także umocniła pozycję jako modne miejsce spotkań, pracy, odpoczynku, rozrywki i centrum dogodnych zakupów. Zmiany zaplanowano z myślą o komforcie najemców i gości przy jednoczesnym położeniu nacisku na estetykę wnętrz, dbając o to, aby elementy wyposażenia i wykończenia współgrały z otoczeniem oraz były funkcjonalne –  powiedział Kamil Michael, prezes Klépierre Polska.

Łukasz Derlacki, prezes ARS Retail Group, dodaje: Na modernizacji obiektu handlowego zyskują wszyscy zainteresowani. Zespół ARS Retail Design pod kierownictwem Grzegorza Rogackiego wykonał dla Poznań Plaza projekt modernizacji wszystkich powierzchni wspólnych oraz food-courtu. Umiejętne połączenie kolorów, a także różnych faktur wykorzystanych materiałów w znaczący sposób rozjaśniło wnętrza i nadało im nowoczesny charakter. Odświeżenie wnętrz zaplanowano przede wszystkim z myślą o dobrym samopoczuciu klientów i najemców oraz w trosce o środowisko, przygotowując budynek pod certyfikację obiektu.

W efekcie zmian wnętrza galerii handlowej Poznań Plaza zyskały nowe oblicze i nowoczesny design. Przestrzenie zostały rozjaśnione, na nowo zaaranżowano foodcourt, gdzie wymieniona została podłoga, oświetlenie, przepierzenia i pojawiły się meble od polskich projektantów. Powstały nowe wyspy wypoczynkowe z wygodnymi kanapami, stolikami i stacjami do indukcyjnego ładownia telefonów. W strefach wspólnych położono nową posadzkę, wymieniono balustrady na tafle całoszklane, obudowy słupów, pilastrów, gzymsów i łuków. Odświeżono wejścia z parkingu oraz korytarze prowadzące do toalet.

fot. materiały prasowe