Wołoska 24 z certyfikatem „GreenBuilding Programme”

Inwestycja Wołoska 24, realizowana przez Ghelamco Poland na warszawskim Mokotowie, dołączyła do „GreenBuilding Programme”. Kompleks biurowy jest już piątym projektem dewelopera certyfikowanym przez Komisję Europejską.

Inicjatywa „GreenBuilding Programme” została zapoczątkowana przez Komisję Europejską w 2005 roku. Zaproszenie do partnerstwa w programie oznacza, że budynek z sukcesem przeszedł weryfikację potwierdzającą zużycie energii na efektywnym, odpowiednim i niższym w odniesieniu do regulacji prawnych w danym kraju, poziomie.

Inwestycja przy ul. Wołoskiej zapewni ok. 21 000 mkw. powierzchni biurowej spełniającej standardy stawiane przez wymogi zrównoważonego budownictwa. Prace związane z realizacją projektu rozpoczęły się w sierpniu 2014 roku. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem konstrukcji żelbetowej budynku w części podziemia. Pierwszym najemcą inwestycji jest firma Arval, która w marcu 2016 roku zajmie ok. 2 400 mkw. powierzchni. Oddanie kompleksu zaplanowane jest na koniec I kwartału 2016 roku.

Ghelamco_Wołoska 24_fot1

fot. materiały prasowe