Wrocław: Rewitalizacja Wratislavia Tower

Wrocławski biurowiec Wratislavia Tower, którego właścicielem jest Futureal Investment Partners, spółka z grupy Futureal, przejdzie metamorfozę. Jej podstawą będą trzy filary: modernizacja urządzeń technicznych, poprawa wizerunku obiektu, która zakłada odnowienie recepcji, fasady i części wspólnych budynku biurowego, oraz transformacja wnętrza lobby kina Nowe Horyzonty, działającego w budynku od 17 lat. Za komercjalizację nieruchomości odpowiada firma Colliers.

W ramach rewitalizacji bryła budynku zachowa swoją obecną formę, natomiast zmodernizowane zostaną szklane fasady, które nie tylko dodadzą nieruchomości nowoczesności, ale poprawią także komfort funkcjonowania jej użytkowników. Zastosowane będą pakiety szklane o wysokiej izolacyjności termicznej, chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem. W części kinowej pojawią się również fasady transparentne, które pozwolą zachować wgląd do budynku z zewnątrz i połączą wnętrza z miejską infrastrukturą.

Planowane jest również odświeżenie wewnętrznej części budynku. Prace obejmą m.in. przebudowę parkingu podziemnego, który będzie wzbogacony o stacje ładowania samochodów elektrycznych, wymianę oświetlenia i nową identyfikację wizualną, a także remont części wspólnych, z których na co dzień korzystają użytkownicy obiektu – przejść, holów, klatek schodowych. Właściciel budynku chce również zadbać o poprawę dostępności obiektu dla osób niepełnosprawnych. Zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne oraz wprowadzone udogodnienia dla osób niewidomych i niesłyszących. Planowane jest również wdrożenie rozwiązań zgodnych z wyznacznikami strategii ESG.

Ważnym etapem rewitalizacji będzie także remont kina Nowe Horyzonty, działającego w budynku. Transparentna fasada, która sprawi, że przestrzeń „otworzy się” i połączy z miejską infrastrukturą, stanie się nowym symbolem budynku, a do zastanej już postmodernistycznej struktury wnętrza zostaną dodane elementy nawiązujące do symboliki zaczerpniętej z ikonografii kinowej.

Prace rewitalizacyjne rozpoczęły się w październiku 2022 roku, a ich ukończenie zaplanowano na II kwartał 2023 roku.

fot. materiały prasowe