Wrocławski Aquarius z kompletem najemców

Pod koniec 2018 roku kolejny wrocławski biurowiec – Aquarius Business House zapełnił się najemcami dzięki wsparciu firmy CBRE, która doradzała funduszowi Azora Europa przy rekomercjalizacji przestrzeni po firmie Tieto.

Wrocław zajmuje drugie miejsce, po Krakowie, w rywalizacji o największe zasoby powierzchni biurowej w polskich miastach poza stolicą. W całym 2018 roku w regionach powstało prawie dwa razy więcej powierzchni biurowej niż w Warszawie. Najbardziej dynamicznie rozwijały się kolejno Kraków, Wrocław, Trójmiasto i Katowice. Stolica Dolnego Śląska może pochwalić się przeszło 1 mln mkw. powierzchni biurowej, co stanowi ok. 21% udziału w regionalnym rynku biurowym. To tylko 4% mniej od udziałów lidera zestawienia, którym jest Kraków. W całym minionym roku we Wrocławiu przybyło ok. 147 tys. nowoczesnej powierzchni biurowej. Wysoki popyt na wrocławskim rynku biurowym przełożył się na najwyższe stawki czynszów spośród wszystkich regionalnych miast.

Proces ponownej komercjalizacji wrocławskiego kompleksu biurowego Aquarius Business House rozpoczął się pod koniec  2017 roku. Rok później zakończył się sukcesem i został w pełni zakończony. Kolejnymi najemcami obiektu zostały firmy z branż IT (centra danych), biura serwisowane, a także pośrednictwo pracy. Jako nową lokalizację dla swoich biur wybrały Aquarius m. in. OVH, City Space, Otto. Pozostali najemcy budynku przedłużyli swoje umowy najmu.

– Aquarius to jeden z najlepszych budynków w portfolio naszego funduszu w Polsce. Bardzo dobra lokalizacja w centrum biznesowym Wrocławia i wysoki standard techniczny przyciągają najemców, co pozwoliło szybko wynająć powierzchnię po zakończeniu najmu przez jednego z pierwszych użytkowników budynku – powiedziała Anna Szelc, przedstawiciel funduszu Azora Europa, właściciela Aquarius Business House.

fot. materiały prasowe