Wyróżnienie dla ArcelorMittal

ArcelorMittal został wyróżniony etykietą jakości i zrównoważonego rozwoju ECCA Premium® za produkty ze stali powlekanej do zastosowań zewnętrznych.
Certyfikaty uzyskały następujące wyroby firmy ArcelorMittal, produkowane na liniach w polskim oddziale ArcelorMittal w Świętochłowicach: Granite®Deep Mat, Storm, HDS, PVDF 25 um, Granite®Cloudy, Wood, Standard, HD, HDX oraz Quartz.

Etykieta ECCA Premium ®jest gwarancją jakości i zrównoważonego wytwarzania produktów ze stali powlekanej przeznaczonej do zastosowań zewnętrznych. Stowarzyszenie ECCA (Europejskie Stowarzyszenie Powlekania Ciągłego) opracowało etykietę, aby odróżnić wysokiej, jakości produkty spełniające wymogi norm europejskich od importowanych produktów o niższej jakości. Proces certyfikacji prowadziły niezależne jednostki. Po certyfikacji danej linii, etykieta ECCA Premium® może być nanoszona na każdy produkt z tej linii.

Etykieta Jakości i Zrównoważonego wytwarzania ECCA Premium® oznacza liczne korzyści dla klientów, deweloperów i konstruktorów w sektorze budowlanym, w tym:

• Estetyczny wygląd przez długi czas oraz trwałość kolorów: określona i minimalna grubość warstwy malarskiej koniecznej do zagwarantowania trwałego piękna budynku.

• Trwałe i odporne elewacje budynków na warunki atmosferyczne: optymalnie dobrana grubość powłoki metalicznej chroni właściwe podłoże stalowe.

• Kreatywny design umożliwiający tworzenie złożonych form: elastyczność i przyczepność farby to kluczowe cechy pozwalające na bezproblemową obróbkę.

• Zrównoważona produkcja: stal stosowana w produktach wytwarzana jest w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska; bez udziału metali ciężkich czy też substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (według rozporządzenia REACH), co oznacza, że etykieta ECCA Premium® dołącza do rodziny znaków budownictwa ekologicznego.

fot. Architects: © [baragaño] architects, photography: © Mariela Apollonio / materiały prasowe