Wystartował Konkurs na Fasadę Roku 2014

Konkurs Fasada Roku jest autorskim projektem firmy Baumit i nieprzerwanie od 2007 roku cieszy się popularnością wśród architektów, inwestorów, wykonawców, właścicieli oraz zarządców nieruchomości. Ideą konkursu jest nagrodzenie najlepszych realizacji, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, czyli system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

VIII edycja konkursu Fasada Roku wystartowała 1 września 2014 roku, a jej zwycięzców poznamy w drugiej połowie przyszłego roku. Zgłoszenia do konkursu można dokonywać do końca marca 2015 roku. Podobnie, jak w ubiegłym roku, laureaci konkursu Fasada Roku 2014 wezmą udział w międzynarodowej odsłonie plebiscytu, czyli Baumit Life Challenge.

– Do pierwszej edycji konkursu Fasada Roku przyjęliśmy 26 zgłoszeń. W każdym kolejnym roku liczba ta stale rosła, by w 2013 roku osiągnąć rekordowy poziom 211 realizacji. Wzrost ten pokazuje, jak dużą popularnością cieszy się nasz plebiscyt wśród architektów, inwestorów i wykonawców. Warto podkreślić, że do wszystkich odsłon konkursu zgłoszono już niemal 1000 fasad, a Jury nagrodziło i wyróżniło kilkadziesiąt obiektów – powiedziała Aleksandra Gilewska z firmy Baumit.