XX Kongres PFRN na 20 lat działalności

„Profesjonalni od 20 lat” – pod takim hasłem już w maju w Warszawie rozpocznie obrady XX Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Jubileuszowe spotkanie środowiska będzie okazją do podsumowania 20-lecia działalności PFRN, najstarszej i największej w kraju organizacji zawodowej skupiającej pośredników i zarządców nieruchomości.

Organizowane co roku, nieprzerwanie od 20 już lat, Kongresy PRFN to najważniejszy głos środowiska i największe wydarzenie w branży. W wykładach i prelekcjach, poruszających najbardziej aktualne dla sektora zagadnienia, bierze udział ok. 400 osób, profesjonalistów i pasjonatów rynku nieruchomości. Gośćmi honorowymi są wybitni specjaliści oraz autorytety naukowe z kraju i zagranicy. W ubiegłych latach m.in. Claudine Speltz, Prezydent Europejskiej Rady Nieruchomości, Janusz Lewandowski, Komisarz Unii Europejskiej, prof. Jacek Łaszek z Narodowego Banku Polskiego czy prof. Witold Orłowski.

– Trwają ostatnie rozmowy i ustalenia dotyczące programu tegorocznego Kongresu, który odbędzie się 22 i 23 maja w hotelu Radisson Blu w Warszawie. Jestem przekonany, że będzie to wydarzenie o kluczowym znaczeniu dla branży. Spodziewamy się rekordowego zainteresowania ze strony środowiska – zapowiada Leszek A. Hardek, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Jubileuszowe spotkanie będzie dobrą okazją do podsumowania ostatnich 20 lat na rynku nieruchomości i rozmów o przyszłości branży w kontekście takich wyzwań, jak m.in. nowe prawo konsumenckie, rozpoczęcie działalności Funduszu Mieszkań na Wynajem, zapowiadana na połowę roku nowelizacja rządowego programu Mieszkanie dla Młodych czy wprowadzenie Europejskiej Legitymacji Zawodowej, określającej standard uznawania kwalifikacji zawodowych w państwach Unii.

Gospodarz jubileuszowego Kongresu – Polska Federacja Rynku Nieruchomości działa na polskim rynku od 1995 roku. Dziś PFRN tworzą 24 regionalne stowarzyszenia, skupiające ponad 3500 osób, profesjonalistów legitymujących się najwyższymi kwalifikacjami zawodowymi. PFRN dba o prawidłowy rozwój rynku nieruchomości, aktywnie uczestnicząc z ramienia organizacji Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej w konsultacjach aktów prawnych dotyczących sektora oraz reprezentując interesy branży w Europie, jako członek Europejskiej Rady Profesjonalistów Nieruchomości (CEPI).

Szczegółowe informacje na temat XX Kongresu PFRN już wkrótce na www.pfrn.pl.

fot. materiały prasowe

Translate »